stat
Impreza już się odbyła

Liarman - Z Hiszpanii przez Atlantyk

Cechą charakterystyczną muzyki hiszpańskiej jest zróżnicowanie regionalne, wynikające z przemieszania kulturowego kraju na przestrzeni wieków i w niej napływowe elementy orientalne, arabskie, cygańskie i żydowskie. Do czasów dzisiejszych z tej mieszanki wyklarowały się pewne formy i style muzyczne z których, zespół zaczerpnął inspiracji by dzisiejszego wieczoru zabrać nas w podróż z północy na południe Hiszpanii, a na koniec tej podróży przeprawimy się przez Atlantyk by na chwilę odwiedzić Meksyk i Argentynę.

kwi 27

sobota, g. 21:00

Gdańsk Wrzeszcz, ul. Miszewskiego 12/13

folk / reggae / world
Kup bilet
lip 19-21

piątek - niedziela

Podczas koncertu usłyszymy muzykę kompozytorów hiszpańskich - zarówno w oryginalnej formie jak w aranżacjach stworzonych na potrzeby instrumentarium zespołu - oraz autorskie kompozycje. W programie znajdą się między innymi kompozycje Fernando Sora, Federico Garcia Lorca, formy flamenco (Sevillanas, Zorongo, Solea), pieśni ludowe z Kastylii (La Tarara...) a za oceanu tango (Confesión) i huapango (Cucurrucu Paloma).

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Susana Raso (Galicia- Hiszpania)- mezzosopran, bandurria, altówka, pandeireta
Lidia Małyszek (Gdańsk)- flety proste sopranowy i altowy, flet poprzeczny
Łukasz Gaszler (Częstochowa)- gitara, kompozycje i aranż

O zespole:
Pomyśl na nazwę zespołu zrodził się z pieśni Schuberta "Der Leiermann" (z "Die Winterreisse"), historia satarego człowieka, którego całe życie wypełniła muzyka. 

Susana Raso-mezzosopran: zaczęła studia muzyczne w Galicji (Hiszpania) Konserwatorium w A Coruna, miasto gdzie się urodziła. Kontynuowała w Konserwatorium w Santiago de Compostela, gdzie rozpoczęła naukę gry na altówce. Dostała stypendium od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Hiszpanii w celu wykonania stażu podyplomowego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalistyki w klasie profesor Małgorzaty Marczewskiej. Śpiewała w kwartecie muzyki dawnej EUTERPE. Również brała udział w wielu koncertach i recitalach w Galicji i w Polsce. Od 2006 do 2010 roku poza muzyką poważną śpiewała w zespole rockowym LIARMAN.

Lidia Małyszek- flet. Ukończyła studia muzyczne w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Elżbiety Czapor. Współpracowała z zespołami muzyki dawnej Capella Bydgostiensis i Capella Gedanensis. Przez wiele lat była członkiem zespołu Musica da Camera. Koncertowała w kraju i za granicą (Niemcy, Rosja, Francja, Finlandia). Nagrywała płyty z zespołami Capella Gedanensis - Music of Old Gdańsk vol 3- i Musica da Camera. Pracowała jako nauczyciel fletu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gdańsku oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu i w Gdańsku. Obecnie prowadzi Szkółka fletu dla dzieci i organizuje koncerty w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia Przyjazne-Pomorze (Gdańsk- Stogi).

Łukasz Gaszler- gitara "Urodziłem się w Częstochowie. Zacząłem grać na gitarze w wieku 14 lat, jestem samoukiem. Zajmuję się komponowaniem i aranżowaniem. Zanim powstał Liarman głównie grałem na gitarze elektrycznej w zespole rockowym (Rejs później Jura.) przez który przewinęło się wielu częstochowskich muzyków. Graliśmy muzykę inspirowaną nieparzystymi rytmami - Bałkany- dużo improwizowaliśmy i eksperymentowaliśmy. Od 2006 r. grałem w zespole rockowym Liarman dla którego komponowałem większość utworów. Współpracowałem z zespołem NOWICA 9 z Beskidu Niskiego. Na gitarze klasycznej rozpocząłem grę w roku 2008 ze względu na wprowadzenie do naszego repertuaru utworów muzyki dawnej i klasycznej. Pobierałem kilka lekcji technik gry flamenco. Trzy lata temu postanowiłem spróbować skonstruować lirę korbową i tak powstały te dwa instrumenty na których, zagram na koncertach."