Literacki Sopot: Pieśni według Schulza (premiera płyty) Państwowa Galeria Sztuki Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Literacki Sopot: Pieśni według Schulza (premiera płyty)

Pięć lat po premierze na deskach Sopockiej Sceny OffdeBicz oraz z okazji dwóch rocznic związanych z Brunonem Schulzem (120-ej urodzin i 70-ej śmierci) w Let's Art Cafe przy Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbędzie się premiera płyty "Pieśni według Schulza".

W programie spotkania m.in. mini-recital, fragmenty koncertów oraz dyskusja z twórcami i wykonawcami.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


"Pieśni..." to muzyczna adaptacja wierszy "Świat wg Schulza" autorstwa Leszka Pietrowiaka, szczecińskiego poety, tekściarza i satyryka, który przeniósł na język poezji wątki z opowiadań Brunona Schulza ze zbioru "Sklepy cynamonowe". Choroba ojca, skrywane pragnienia, wspomnienia z dzieciństwa - teraz to wszystko zyskało nową oprawę...

Warstwa muzyczna znacząco odbiega od standardowego schematu piosenki poetyckiej: pełno tutaj mocnych rockowych brzmień, ale nie brakuje też elektronicznego transu oraz instrumentów akustycznych. Jest to propozycja zarówno dla bywalców teatralnych, jak i osób poszukujących ambitnej rozrywki.

Wersja płytowa to nie tylko studyjna rejestracja wersji scenicznej, to także zdjęcia Pawła Bajerskiego inspirowane twórczością plastyczną Schulza, a także grafiki komputerowe ze scenografii spektaklu autorstwa Beaty Czerepak.


"Pieśni według Schulza"
teksty - Leszek Pietrowiak
muzyka - Marcin Kulwas
wizualizacje - Beata Czerepak


Edyta Janusz-Ehrlich - śpiew
Robert Adamski - bas
Paweł Hulisz - trąbka
Marcin Kulwas - gitary
Tomek Paszko - perkusja
Paweł Szewczyk - syntezatory

Mix i mastering: Tomasz Bonarowski