stat
Impreza już się odbyła

Longboard Piknik

Ideą Longboard Pikniku jest zgromadzenie wszystkich fanów tego dopiero rozwijającego się w Polsce sportu i dotarcie do jak najszerszego grona osób, które jeszcze nie słyszały o tej wspaniałej dyscyplinie.

Sprawa wygląda bardzo prosto longboard jest dłuższą wersją tradycyjnej deski skatebowej przybierającej rozmaite kształty w zależności od tego jakie ma mieć zastosowanie i do jakiego rodzaju ewolucji chcemy ją wykorzystać. W chwili obecnej szeroko rozumiany longboarding zdobywa coraz to większą popularność wśród polskich dzięci i młodzieży.

Sam longboard ze względu na swoje korzenie a mianowicie surfing kojarzony jest w gronie zainteresowanych z hasłami: wolność, relaks, aktywność, integracja, przyjaźń. Uważam, że jest to świetny moment na pokazanie ludziom a w szczególności dzieciom i młodzieży, że istnieją lepsze rozrywki niż gry komputerowe i telewizja.Zależy nam na organizacji takich wydarzeń na terenie Trójmiasta ponieważ jego okolice pozwalają na pełne wykorzystanie zakresu możliwości longboardu, takich jak:

* Down Hill -szybkie zjazdy z górek o dużym kącie nachylenia,
* Cruising - potocznie "szosowanie", spokojna jazda po płaskim terenie często łączona z tzw. tańcem na desce.
* Freeride'u - zjazdy z górek połączone ze slajdowaniem "ślizganiem się po betonie" (oczywiście obowiązkowo w sprzecie ochronnym)

Wyżej wymienione "dyscypliny" są głównymi elementami longbordingu do jakich wykorzystuje się longborda, ale jest to również świetny środek transportu zarówno po ulicach miast jak i pokonywania długich tras.

Carving the Mountains from Juan Rayos on Vimeo.