W programie:- Spektakl "WITH-IN" - solo
Agnieszki Kamińskiej - Wystawa karykatur oraz portretowanie miłości na gorąco
Łukasz Szostak- Królewna Grzeszka i Czterdziestu Rozpustników, czyli poezja
praktyczna i łatwa (tak, jak miłość)
Barbara Piórkowska, Weronika Wróbel-
Midnight Cafe Informacje o twórcach:WITH-IN - Spektakl solowy Agnieszki Kamińskiej
To spektakl o fenomenie narodzin - w wielości znaczeń tego słowa. Narodziny - jako początek idei. Narodziny - jako pojawienie się nowego życia, powołanie nowej istoty do życia na świecie. Narodziny - jako świadome stwarzanie życia od nowa. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Urzędu Miasta Gdańska.
Współproducentem spektaklu jest Winda - GAK.
Choreografia, wykonanie: Agnieszka Kamińska.
Łukasz Szostak"Karykatura jest moją pasją od ponad 15 lat. Jestem członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Moje prace regularnie ukazują się w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Na swoim koncie mam też publikacje m.in. w "Gazecie Wyborczej" oraz na wprost.pl, a także autorski cykl komiksów w tygodniku <
>."
Królewna Grzeszka i Czterdziestu Rozpustników, czyli poezja praktyczna i łatwa (tak, jak miłość)
Barbara Piórkowska, Weronika Wróbel
Show poetycki jest rodzajem występu, w którym nudne i trudne, a także zazwyczaj kompletnie niezrozumiałe dla przeciętnego człowieka wiersze nabierają sensu i lekkości. Dzieje się tak za sprawą szokującej oprawy scenicznej tekstów. Artystkom towarzyszą działania performatywne typu rzucanie kapustą lub jazda na rowerze pomiędzy elementami widowni - na tle zdjęć przystojnych plażowiczów (również rzucanych - na płasko z projektora). Zwłaszcza utwory o miłości lepiej prezentować w powyższy sposób, użycie kapusty czy roweru znacznie upraszcza bowiem odczytywanie skomplikowanej symboliki współczesnej poezji. Pomaga też zostać przy zdrowych zmysłach, gdy przez przypadek usłyszy się o czymś naprawdę poważnym.
Prosimy o czerwony lub różowy akcent w ubiorze, może być nawet serce w butonierce lub rozpusta origami.
Midnight Cafe powstał w 2005 roku w angielskim mieście York. Tworzyło go dwóch gitarzystów: Tomasz Gos i Krzysztof Kowalik. Duet grał między innymi w miejscowych pubach oraz na uniwersytetach w Yorku i w Hull. Od samego początku repertuar grupy był bardzo zróżnicowany stylistycznie: od bluesa, poprzez jazz po utwory o charakterze latynoamerykańskim. W 2008 roku zmienił się skład duetu i miejsce koncertowania grupy: z angielskiego Yorku na Trójmiasto. Miejsce Krzysztofa Kowalika zajął Krzysztof Przybyszewski grający na harmonijce ustnej. Później do zespołu dołączył także basista, Michał Piotrowski. Grupa zawiesiła działalność w 2011 roku. Od stycznia 2013 roku zespół Midnight Cafe tworzy dwóch gitarzystów: Tomasz Gos i Ireneusz Pestka oraz Jacek Pelc (instrumenty perkusyjne). Grupa charakteryzuje się stylistycznie zróżnicowanym repertuarem. Autorskie utwory wykonywane są na gitarach klasycznych, akustycznych i elektrycznych a podstawowym instrumentem perkusyjnym jest djembe.
Ważną rolę odgrywa improwizacja.