Łowcy owoców w Mewie Mewa Towarzyska Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Łowcy owoców w Mewie

Klubowo-kinowa premiera, pierwszy pokaz w Polsce, hitu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL 2013 i OWOCOWE SZALEŃSTWO ZA BAREM MEWY. "Łowcy owoców" - bohaterowie filmu przemierzają różne kraje, aby zbadać stopień naszego powiązania z owocami, które spożywamy. Reżyser przeciwstawia rajski ogród owocowy, pseudo-owocom, które widzimy na półkach supermarketów.

Oglądając ten film niemal czujemy zapach kremowych bananów, durianów, czy słodkich mango. Owoce występują tu również "we własnej osobie", prezentowane w całej okazałości, z podkreśleniem ich piękna oraz soczystości. Against Gravity zaprasza na film a Mewa na owocowe szaleństwo za barem! Specjalnie dla Państwa masa świeżo-owocowych napojów w cudownych cenach!

Możecie ich znaleźć w głębokiej dżungli na Borneo, na wzgórzach Umbrii we Włoszech, a być może nawet i w waszym ogródku. To łowcy owoców - bohaterowie nowego filmu Y. Changa (W górę Jangcy). Przemierzają oni różne kraje, aby zbadać stopień naszego powiązania z owocami, które spożywamy. Nasi przewodnicy to zadeklarowani fanatycy owoców. Gwiazda Hollywood - Bill Pullman ma obsesję na punkcie owocowego ogrodu, który chce zbudować na okolicznych wzgórzach.

Podróżnicy Noris Ledesma i Richard Campbell przeczesują dżunglę, aby znaleźć w niej rzadkie gatunki mango, zanim jeszcze one wyginą. Z kolei pionier nauki o owocach - Juan Aguilar uprawia banany odporne na chorobę grzybiczą, która zagraża uprawom na całym świecie. Natomiast detektyw owocowy - Isabela Dalla Ragione bada renesansowe obrazy, nie tylko po to, aby znaleźć na nich zapomniane owoce, lecz również odnaleźć pochodzenie fig.

Ta filmowa podróż przez naturę i handel owocami, zmieni sposób patrzenia nie tylko na to, co jemy, ale jak postrzegamy nasz stosunek do przyrody. Reżyser przeciwstawia ten rajski ogród owocowy, pseudo-owocom, które widzimy na półkach supermarketów. To pozbawione smaku i zapachu produkty monokultury, która dąży do tego, aby na świecie sprzedawał się jeden gatunek banana lub jabłka, łatwy do transportu i składowania.

Łowcy owoców, Fruit Hunters, The, reż. Yung Chang, Kanada, 2012, 95 min. Wybrane festiwale i nagrody: 2013 - Environmental Film Festival Paryż: Grand Prix, 2012 - MFF Amsterdam / IDFA

Against Gravity to firma dystrybucyjna założona przez Artura Liebharta. W 2004 roku zorganizowała po raz pierwszy festiwal filmów dokumentalnych PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, który z czasem wyrósł na jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez na świecie. w 2009 roku PLANETE+DOC otrzymał nagrodę PISF w kategorii "Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Against Gravity zajmuje się dystrybucją kina dokumentalnego i ambitnego kina fabularnego.