Lucibela Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Lucibela

  • sobota, 16 września 2023, godz. 17:00, 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    109 - 179
    Kup bilet

Lucibela, jedna z najwspanialszych i jednocześnie młodych artystek Wysp Zielonego Przylądka wystąpi na Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? 2023!

Porównywanie artystki do Cesarii Evora jest tyleż adekwatne co bezcelowe. Niemal każdą wokalistkę z Wysp Zielonego Przylądka leniwi dziennikarze muzyczni przyrównują do Cesarii. Sama zainteresowana mówi: Cesaria jest wyjątkowa i nigdy nie będzie kolejnej Cesarii. Chcę, aby kontynuowano jej pracę. Chcę śpiewać morny i coladery na całym świecie, ale chcę to robić po swojemu. I Lucibela robi to fenomenalnie: pięknie, tradycyjnie i po swojemu.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Nikomu nieznana przyjechała na Siesta Festival w 2019 roku i ci, którzy mieli szansę podziwiać jej oba festiwalowe występy o 17:00 lub o 20:00 uczestniczyli w prawdziwych Narodzinach Gwiazdy: piękny głos i wielki talent, które

z utworu na utwór rosły i rosły, wzmacniane oszołomieniem i radością publiczności. Przyszliśmy na koncert wybranej przez organizatorów śpiewającej dziewczyny, a wychodziliśmy z koncertu prawdziwej gwiazdy, artystki przez wielkie A, do tego miłej, przyjaznej, radosnej, ochoczo dzielącej się swym szczęściem i talentem z festiwalową publicznością.

Marcin Kydryński, dyrektor artystyczny Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? powiedział: Lucibela niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł i nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album Laco Umbilical zwiastował lata olśnień i wzruszeń i wtedy też Lucibela gościła w Polsce po raz pierwszy. Rok 2022 przyniósł kolejną fenomenalną płytę i światową trasę: Amdjer. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mogąc raz jeszcze zaprezentować Państwu głos, który zachwycił cały świat.

Lucibela wystąpi w Filharmonii Bałtyckiej 16 września 2023 o godz. 20:00
Kup bilet

jazz
Kup bilet
wrz 17

niedziela, g. 17:00

folk / reggae / world
Kup bilet
wrz 17

niedziela, g. 20:00

Gdańsk,