stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Gdańsk Opinie (2)

To już ostatnia edycja i wielki finał MH Automatyka Pomerania Maraton połączona z finałem Pucharu Polski. To najważniejsza impreza organizatora w tym roku. Na uczestników czeka najtrudniejsza i najciekawsza trasa poprowadzona w całości po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. To także Finał Pucharu Polski dlatego organizator spodziewa się największej frekwencji.

wrz 1

niedziela, g. 10:00

Gdańsk
bilety 80 - 115 zł
ulgowy 70 zł
wrz 15

niedziela, g. 10:00

Barłomino
bilety 80 - 115 zł
ulgowy 70 zł
Warto dodać, że to właśnie w Gdańsku zostaną rozdane nagrody rzeczowe za cały cykl o łącznej wartości ponad 60.000zł

DYSTANSE:
-SPEED 35km
-MEGA 50km

Zapisy

Finał cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton to będzie prawdziwe wyzwanie! Jest to ostatnia 8 edycja cyklu w roku 2022, która jest także edycją Pucharu Polski w maratonach MTB. Trasa będzie przebiegać po najciekawszych szlakach, ścieżkach oraz singletrack'ach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Start i miasteczko zawodów zlokalizowane będzie pod Decathlon Kartuska w Gdańsku. Podczas zawodów nie zabraknie sztywnych podjazdów oraz szybkich i krętych singli na zjazdach.

Trasa będzie wiodła m.in przez teren starego poligonu na Jasieniu, gdzie znajdują się wyprofilowane singletracki XC m.in "Superflow". Następnie objedziecie teren Sanktuarium Matemblewo i Ołtarza Papierskiego. W okolicy Niedźwiednika i Strzyża trasa będzie miała charakter XC i poprowadzi przez próg dawnej skoczni narciarskiej oraz górę "Łagry" z widokiem na cały Gdańsk. Następnie na tym odcinku zaliczycie dużą ilość trawersów i singli z korzeniami. Po tym odcinku będzie już trochę "łatwiej" technicznie dla dystansu SPEED, który na 20.1 km rozjedzie się z dystansem Mega. Mega zaliczy dodatkowe dwa trudne zjazdy, w tym najtrudniejszy zjazd i trawers "Flow do Wężowej". Po zjeździe tras, czeka Was trochę wypłaszczenia i ciekawy kręty singiel odbijający od Drogi Mackensensa, który zakończy się w tunelu pod ulicą Słowackiego. Od tego miejsca zostanie Wam 5 km do mety. Na tym odcinku znajdzie się jeszcze dość trudny technicznie zjazd do rzeczki Strzyża tzw. "Kowalski do Tablicy". Po zjeździe zaczniecie ostatni odcinek w lesie, który prowadzi rezerwatem "Dolina Strzyży" i kończy się krótkim sztywnym podjazdem, który prowadzi do rozjazdu tras (Mega w lewo na 2 pętle, Finish prosto), po rozjeździe rozpoczynacie 1000 metrowy finish pod górę.
Jest to trasa z którą po prostu trzeba się zmierzyć - PURE MTB!

Harmonogram zawodów - wstępny:
niedziela - 28 sierpnia 2022 r.

8:00 - 11:00 - wydawanie pakietów startowych w biurze / nowe zapisy
9:30 - Start MEGA - Start masowy (Sektor 0 - PP XCM, sektor 1 - Amator)
10:00 - Zawody rowerków biegowych - kat. do 5 lat (chłopcy i dziewczynki)​
11:00 - start SPEED - sektor 1 - (TOP 70 KG + wakaty)
11:02 - start SPEED - sektor 2 - (kat. M16, M18, M19-Elita spoza TOP 70 KG)
11:04- start SPEED - sektor 3 - (kat. M30 spoza TOP 70 KG / TOP 5 KG Kobiet + wakaty Kobiet)
11:06 - start SPEED - sektor 4 - (kat. M40, M50 spoza TOP 70KG)
11:08 - start SPEED - sektor 5 - (M14, M60, M65+, Wszystkie kategorie kobiece spoza TOP5 KG)
13:45 - Dekoracja MEGA Puchar Polski
14:00 - Dekoracja MEGA Amator
14:15 - Dekoracja SPEED
14:30 - Dekoracja Klasyfikacji Generalnej Biznes Ligi
14:40 - Dekoracja Klasyfikacji Generalnej Drużynowej
14:45 - Dekoracja Klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Pomorza LZS
14:50 - Dekoracja Klasyfikacji Generalnej Indywidualnej
15:00 - Losowanie nagród i Dekoracja Najlepszej Zawodniczki i Zawodnika "Sprint Strava 2022"


O zawodach
MTB Pomerania Maraton to zawody w kolarstwie górskim odbywające się na Pomorzu i Kaszubach po najbardziej atrakcyjnych i wymagających szlakach! Podczas zawodów rozgrywanych jest parę tras, na których każdy znajdzie coś dla siebie, od debiutantów po doświadczonych kolarzy. Każda edycja naszych zawodów pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami, pokonać ograniczenia, a przede wszystkim pozwala poczuć frajdę z jazdy i rywalizację na wysokim poziomie sportowym!