stat
Impreza już się odbyła

21 października o godz. 20.00 IKM zaprasza na koncerty MIR (Miłosz Pękala i Bartosz Weber) oraz Hałvva feat. Timothée Quost.

lis 29

piątek, g. 19:00

Wstęp wolny
gru 5

czwartek, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 10 zł
MIR jest duetem dwóch instrumentalistów - głównie perkusisty Miłosza Pękali i głównie gitarzysty (oraz samplerzysty) Bartosza Webera. Powstał w 2018 roku i zapoczątkował działalność mikro oficyny Tapes Webala, wypuszczając album On the Rim w roku 2020. Praca nad muzyką inspirowaną Solaris Stanisława Lema oraz krótkimi metrażami z początku wieku dała muzykom okazję do stworzenia nowego materiału, który ukazuje się we wrześniu 2023 również nakładem Tapes Webala.

koncerty w Trójmieście


MIR spina zainteresowania Pękali i Webera światem elektroniki i muzyki instrumentalnej przełomu wieków. Znajdziemy tu nawiązania zarówno do Raymonda Scotta, jak i rozbuchane aranżacje reprezentantów norweskiego jazzu i bardziej minimalistycznego podejścia sceny postrockowej z Chicago. Obaj muzycy mogą pochwalić się pokaźną dyskografią. Weber był przez lata szefem grupy Baaba, razem z Pękalą są związani z Mitch&Mitch, oraz wytwórnią Lado ABC.



Hałvvę tworzą Kamil Piotrowicz (casio, syntezatory) oraz Jacek Prościński (perkusja, elektronika). Podczas koncertu w Gdańsku towarzyszyć im będzie również Timothée Quost (trąbka).

- HAŁVVA to nasza ulubiona przekąska. Choć bardzo kaloryczna, to też bardzo pożywna. To zbity eklektyczny organizm, wyrób elektroniczno-modularny, intensywny, gęsty i niezdrowy. Nostalgia przełamana hiperaktywną euforią, gdzie radykalny brutalizm spotyka się z orbitalną słodyczą przewidywalności - opisują swój profil Kamil Piotrowicz i Jacek Prościński.

Kamil Piotrowicz - pianista, kompozytor, nominowany do nagrody Fryderyk 2019 oraz Fryderyk 2017 za autorskie albumy "Product Placement" oraz "Popular Music". Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, HAŁVVA, Wojtczak / Piotrowicz, LAWAAI i Il Mare. Piotrowicz jest w trakcie pianistycznych studiów doktoranckich w The Royal Academy of Music w Aarhus. Wcześniej ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Jacek Prościński
- perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, od lat aktywnie działający na trójmiejskiej scenie muzycznej - współtworzy projekty: LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety Lasy i HAŁVVA. Gra również w zespole Perfect Son Tobiasza Bilińskiego i należał do nieistniejącego już kolektywu delay ok. Od 2019 roku intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0.

Timothée Quost - francuski trębacz, improwizator i kompozytor, który obecnie dzieli życie między Paryż i Kopenhagę. W swojej twórczości unika wyraźnych etykiet stylistycznych. Do tej pory współpracował m.in. z Joachimem Kuhnem czy National Jazz Orchestra, ale przede wszystkim prowadzi autorskie projekty (nagradzany sekstet QUOSTET czy grupę Octopulse), a także koncertuje solo. Jest w trakcie studiów doktoranckich w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Przeczytaj także