stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

MOJO | koncert w Teatrze BOTO

Skład Mojo:
Felipe Schrieberg - Wokal, bas, gitara lap steel
Tomek Kruk - Bas, gitara, gitara lap steel
Michal Mantaj - Klawisze, akordeon
Piotr Augustynowicz - Gitara
Igor Augustynowicz - Perkusja

cze 13

czwartek, g. 21:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
cze 14

piątek, g. 19:00

bilety 45 zł
Kup bilet
Mojo to nowy, 5-osobowy skład z Trójmiasta, grający przyprawiającą o zawrót głowy, wysokoprocentową mieszankę tradycyjnych amerykańskich brzmień z nowoczesną, polską zadziornością. Zespół czerpie inspiracje z rytmów, które królowały niegdyś na najlepszych, szalonych imprezach, tworząc wyjątkowe połączenie między muzykami a publicznością. 

jazz - koncerty w Trójmieście


Mojo łączy ze sobą wpływy muzyki Cajun, Soulu i  Rhythmnbluesa - to brzmienia, które trzęsły posadami klubów tanecznych i zadymionych salonów amerykańskiego południa od Memphis po nowy Orlean - z tradycyjnymi akcentami zapożyczonymi między innymi z polskiego folkloru. Hipnotyczny groove, wpadające w ucho riffy i niesamowita chemia między muzykami to przepis na niezapomniany wieczór.

Z amerykańskim wokalistą Felipe Schrieberg na czele zebrała się śmietanka muzyków związanych od lat z trójmiejskim bluesem: Piotr Augustynowicz, Tomek Kruk, Michał Mantaj i Igor Augustynowicz. W tym niepowtarzalnym składzie muzycy wykonują zarówno premierowy, autorski materiał jak i klasyki rocknrolla, przy czym wielką wagę przykładają do wynajdowania mniej znanych perełek w repertuarach swoich ulubionych wykonawców.

Pomysł na ten skład wziął się z przypadkowego spotkania między dwoma gitarzystami grającymi na gitarach lap steel. Po przeprowadzce do Polski po 14 latach kariery w różnych składach w Wielkiej Brytanii i Europie, Felipe zaczął pojawiać się na lokalnych jam sessions, zadomawiajac się na dobre na lokalnej scenie muzycznej, najczęściej śpiewajac i grając na lapsteelu. 
Po jednym z takich jamów, Tomek podszedł do niego mówiąc: Chyba jesteś jedynym prócz mnie gitarzystą grającym na tym instrumencie, którego tu widziałem! 

To spotkanie było początkiem przyjaźni, z której wkrótce wyrósł pomysł na nowy zespół. Tomek i Felipe postanowili zebrać najlepszych muzyków grających w tym stylu z okolicy, zdolnych stworzyć prawdziwie międzynarodowy, polsko-amerykański skład. Po krótkim czasie spotkań i poszukiwań, Piotr, Igor i Michał dołączyli do nich formując obecny skład Mojo. Niedługo potem debiut jako headliner na Zaduszkach Bluesowych dla wyprzedanej sali klubu Fama w Białymstoku, a tydzień później doskonale przyjęty koncert na zakończenie festiwalu Bluesonalia w Koninie. Mojo można było także usłyszeć w audycji Dzieci Bluesa Jana Chojnackiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych redaktorów muzycznych w Polsce. 

Obecnie Mojo ciężko pracuje nad nowym, autorskim materiałem, który będzie można usłyszeć na koncertach w 2024 roku w całej Polsce.