MTB Energy Wieżyca 2020 Wieżyca-Koszałkowo Sprawdź!
stat

MTB Energy Wieżyca 2020

Z ogromną przyjemnością informujemy, że II edycja LOTTO MTB Energy w Wieżycy odbędzie się w dniach 11-14 czerwca w 2020. Organizatorzy po sukcesie pierwszej edycji szybko podjęli decyzję, że za rok miłośnicy jazdy na rowerze, znów będą mogli się ścigać po górach na Pomorzu.

- Cieszymy się, że nasza debiutancka impreza spodobała się uczestnikom. Wielu z nich przekonało się, że na Pomorzu są świetne i wymagające tereny do ścigania się w warunkach MTB. Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich miłośników tego sportu do Koszałkowa w Wieżycy na II edycję LOTTO MTB Energy w 2020! - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Zapisy wystartowały już 8 września.

LOTTO MTB Energy to wyścig składający się z czterodniowej rywalizacji - prolog w formie indywidualnej jazdy na czas oraz 3 etapy, z czego ostatni etap rozgrywany jest w formie wyścigu XC na pętli o długości około 8 - 10 km. Zawodnicy i zawodniczki są "wysłani" przez organizatorów w kaszubskie tereny, gdzie każdy z nich walczy o jak najlepszy czas. Warto podkreślić, że rodem z najlepszych kolarskich zawodów, liderzy po każdym etapie są nagradzani żółtą koszulką lidera.

Uczestnicy rywalizują na dwóch dystansach - Giga i Mega.

I edycja LOTTO MTB Energy pokazała, że rywalizacja na rowerze w terenie może być ekscytująca. Do samego końca, do ostatniej pętli, toczyła się walka pomiędzy Bartoszem Banachem a Mateuszem Reichem. Ostatecznie wygrał niespodziewanie ten drugi, który ku zaskoczeniu wszystkich kibiców, na ostatniej pętli wyprzedził Banacha i wygrał zawody.
wrz 20

niedziela, g. 11:00

Wejherowo, ul. Cypriana Norwida
wrz 26

sobota, g. 11:00

Stężyca, ul. 9 Marca