Maciej Maleńczuk Stary Maneż Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maciej Maleńczuk Opinie (13)

Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego pracy artystycznej jest absolutnie niemożliwy.

Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji - nie zawsze miłych.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Koncert promuje album "Klauzula Sumienia", na którym nie zabraknie największych pieśni artysty: "Ostatnia Nocka", "Tango Libido", "Sługi za szlugi", "Synu" czy "Dawna Dziewczyno". Maciejowi na scenie towarzyszyć będą muzycy znani m.in z Piwnicy pod Baranami czy poprzednich tras koncertowych jak Maleńczuk gra Młynarskiego czy Maleńczuk+, Wiesław Jamioł (perkusja) i Dominik Wywrocki (kontrabas).

Album Macieja Maleńczuka pt.: "Klauzula sumienia" to niebanalne teksty i świetne kompozycje. Poetycki bezkompromisowy komentarz do otaczającej rzeczywistości, muzycznie ubrany w charakterystyczne dla artysty, surowe brzmienie. Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać.