Maj Niezależnych - koncert na PG Politechnika Gdańska Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Maj Niezależnych - koncert na PG Opinie (16)

w każdy czwartek (do 29.06.2023), g. 18:45

Koncert Maj Niezależnych jest przeglądem różnych kultur muzycznych, które w latach 80. stanowiły alternatywny nurt wobec oficjalnej kultury akceptowanej i popieranej przez komunistyczny reżim w Polsce.

koncerty w Trójmieście


Na zaproszenie Europejskiego Centrum Solidarności na dziedzińcu Politechniki Gdańskiej wystąpią zarówno artyści tworzący muzykę niezależną w latach 80., a więc Tomek Lipiński, Armia, Maciej Maleńczuk, w repertuarze Włodzimierza Wysockiego, oraz grupa Voo Voo, która wraz z prowadzącym koncert Zbigniewem Hołdysem wykona specjalnie na tę okazję piosenkę Sześć lat w Białołęce - zakazaną przez cenzurę i nigdy nie wydaną na płycie, jak również artyści młodego pokolenia. Zespół Muchy zaśpiewa utwory Republiki, Habakuk piosenki Jacka Kaczmarkiego. Do Gdańska przyjedzie też grupa GreenJolly, której światowy rozgłos przyniosła piosenka Razom nas bahato, nieoficjalny hymn ukraińskiej Pomarańczowej Rewolucji.

Organizatorami cyklu imprez w 20. rocznicę strajków majowych w 1988 r. Maj Niezależnych są Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Gdańsk, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska i NSZZ „Solidarność”.

Do wejścia na koncert upoważnia zaproszenie do odebrania w miejscu wystawy "Drogi do Wolności" (znajdującej się pod siedzibą Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przy ul. Wały Piastowskie) od wtorku do niedzieli w godz. 10 – 16.

Przeczytaj także