Maja Kleszcz: B.L.UES - poema Bogdana Loebla | koncert specjalny z animacjami Mariusza Wilczyńskiego Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Blues Night
PATRONAT

Maja Kleszcz: B.L.UES - poema Bogdana Loebla | koncert specjalny z animacjami Mariusza Wilczyńskiego

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dwóch wielkich indywidualności świata muzyki i filmu! Maja Kleszcz: B.L.UES - poema Bogdana Loebla. Koncert specjalny z animacjami Mariusza Wilczyńskiego.

w każdy poniedziałek (do 28.08), g. 21:00

Sopot,

 (1 opinia)

jazz
Kup bilet
lis 26

niedziela, g. 20:00

Maja Kleszcz to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Z Kapelą ze Wsi Warszawa śpiewała pieśni ludowe, z incarNations retro-popowe piosenki, interpretowała również poetyckie teksty Agnieszki Osieckiej i bluesowe utwory Breakoutu.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Natomiast Mariusz Wilczyński to wybitny reżyser animacji, malarz i performer. Jego filmy były pokazywane na festiwalach na całym świecie, w prestiżowych galeriach w Nowym Jorku i Londynie, a za swoje ostatnie dzieło Zabij to i wyjedź z tego miasta zdobył Złote Lwy na 45. FPFF w Gdyni.

Oboje połączyła miłość do twórczości Tadeusza Nalepy i kultowych tekstów Bogdana Loebla (m.in. Kiedy byłem małym chłopcem, Rzeka dzieciństwa, Modlitwa). Maja Kleszcz dała temu wyraz na wydanym rok temu, głośnym albumie B.L.UES, a Mariusz Wilczyński przez długie lata był przyjacielem legendarnego lidera Breakoutu. Po raz pierwszy artyści spotkali się na scenie na 42. PPA we Wrocławiu, teraz ponownie połączą siły podczas występu, na którym poruszające teksty i bluesowa muzyka nabiorą plastycznych kształtów i żywych emocji.

Zespół Mai Kleszcz w składzie:
Maja Kleszcz
Wojciech Krzak
Adam Skrzypek
Sebastian Skrzypek
Michał Łuka
Animacje tworzone na żywo przez Mariusza Wilczyńskiego.

Informacja o biletach