Mała Żyrafa - bajkowa niedziela dla dzieci Podwórko.art Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mała Żyrafa - bajkowa niedziela dla dzieci

Mała Żyrafa - jedna z cieszących się dużą popularnością inicjatyw Klubu Filmowego przeznaczonych dla najmłodszych, powraca już 26 czerwca (niedziela)! Tego dnia zapraszamy do Klubu Ucho (św. Piotra 2, Gdynia) na pokazy filmów "Pettson i Findus - Mały kłopot, wielka przyjaźń" i "Pettson i Findus - wielka wyprowadzka". 

15 maja - 4 września 2022, g. 11:00, 12:30, 14:00

Gdańsk,
PROGRAM
12:00 | Pettson i Findus - Mały kłopot, wielka przyjaźń
14:00 | Pettson i Findus - wielka wyprowadzka

Pettson i Findus - Mały kłopot, wielka przyjaźń
reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy, 2014, 89 min.; grupa wiekowa: 4+, film z polskim lektorem
Pettson i Findus powracają do swoich początków! Czy gadający kot w zielonych ogrodniczkach może zostać przyjacielem człowieka? Jak to wszystko się zaczęło? Rozbrykany Findus trafia pod opiekę cichego Pettsona i wywraca jego spokojne życie do góry nogami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają? Bohaterowie przygód znanych i uwielbianych książek Svena Nordqvista ponownie na ekranach! 

Pettson i Findus - wielka wyprowadzka
reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy, 2018, 81 min.; grupa wiekowa: 4+, film z polskim dubbingiem
Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa. Czy tym razem uda się wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji? Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? 
 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
10 zł - dorośli/ Dzieci wstęp wolny