MaloGranie w Teatrze Atelier Teatr Atelier Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

MaloGranie w Teatrze Atelier

Wydarzenie, które zapadnie w pamięć na zawsze. Obraz powstaje na żywo. Publiczność doświadcza procesu twórczego malarki i kompozytora. To spotkanie malarstwa z muzyką, dwóch oddzielnych procesów twórczych, częściowo zaplanowanych, częściowo improwizowanych, które w rezultacie tworzą całość, oddziałując na siebie.

Dwoje bliskich sobie ludzi , malarka Magdalena Jankowska oraz muzyk i kompozytor Michał Sołtan, zabierają publiczność w swój intymny świat. Tym razem performance dedykują prof. Jerzemu Limonowi, polskiemu angliście, literaturoznawcy, pisarzowi, tłumaczowi i teatrologowi, profesorowi nauk humanistycznych, inicjatorowi i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, członkowi Polskiej Akademii Nauk.

Neologizm MaloGranie powstał z dwóch słów, czyli malowania i grania. To normalne i codzienne czynności dwójki artystów w domu, skłoniły do przeniesienia formuły na scenę. Od 2016 roku odbyło się ponad 20 MaloGrań, m.in. w Teatrze BOTO, podczas Nocy Muzeów w Warszawie, czy Polskich Dni Narciarskich w Madonna Di Campiglio we Włoszech. Dzięki MaloGraniu powstał m.in. album z autorskimi utworami muzycznymi Michała Sołtana pt. "MaloGranie. Wszystkie teksty lub dźwięki powstały w trakcie domowych i nie tylko, spotkań muzyki z malarstwem.

29 października w Teatrze Atelier MaloGranie odbędzie się w składzie:


  • Magdalena Malena Jankowska - malarstwo

  • Michał Sołtan - wokal, gitary

  • gościnny udział:

  • Grzegorz Bieżanek - gitara basowa

  • Gniewomir Tomczyk - perkusja


Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.
Organizator: Soltan Art Group
Patronat : Prestiż
Partnerzy: Miasto Sopot, Eyemazing