Mama Moves | taneczny krąg kobiet Mini Świat Sopot Sopot Sprawdź!
stat

Mama Moves, taneczny krąg kobiet - to cykl warsztatów ruchowych przeznaczonych dla kobiet, a w szczególności dla mam, które - zwykle poświęcając czas innym - tak mało mają go dla siebie.

15.09, GODZ. 18:45 i 17.09., GODZ. 17:00

Cykl warsztatów składa się z 10 dwugodzinnych spotkań, a więc spotykamy się na 2 godziny raz w miesiącu. Dobrze gdyby udało Ci się wziąć udział w całym cyklu, gdyż jest tak zaplanowany aby tworzył całość (jeśli jest to trudne, odezwij się, pomyślimy razem co możemy zrobić). Każde spotkanie jest poświęcone konkretnemu tematowi, jest wędrówką przez nasze ciało i rytm przyrody.

***Mamo, pamiętaj, że twój dobrostan przekłada się na dobrostan twojego dziecka i całej twojej rodziny. Podczas zajęć poznamy sposoby na zmniejszenie napięcia i stresu oraz poprawę samopoczucia, nawiążemy głębszy kontakt ze sobą, swoim ciałem, emocjami, myślami. Pogłębimy świadomość ciała, swobodę i wolność w ruchu poprzez taniec intuicyjny, pracę z oddechem, taniec rytualny i improwizację ruchową.

Poznamy ćwiczenia wspomagające przywrócenie ciału jego naturalnego piękna i sprawności po porodzie, z czułością i akceptacją, bez oceniania i krytyki:
-odkryjemy jak wiele korzyści i dobra przynosi ruch i wspólny taniec
-nauczymy się jak dbać o siebie na co dzień m.in. zdrowe odżywianie, medytacja
-będziemy doświadczać przynależności do wspólnoty, jedności i równości w tańcu grupowym, w siostrzanym kręgu kobiet
-poznamy ćwiczenia wspomagające przywrócenie ciału jego naturalnego piękna i sprawności po porodzie, z czułością i akceptacją, bez oceniania i krytyki
-odkryjemy jak wiele korzyści i dobra przynosi ruch i wspólny taniec
-a na końcu zaśpiewamy pieśń
Dużo? Spokojnie, wszystko będziemy zgłębiać pomalutku i w zgodzie z tym czego w danej chwili najbardziej nam potrzeba.

Prowadząca: Katarzyna Donner
Ukończyła kurs Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie oraz kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tańcu w Pradze. Uczestniczka warsztatów tanecznych m.in. podczas Deltebre Dansa w Hiszpanii, kilku edycji Festiwalu Cyrkulacje we Wrocławiu, obozów tanecznych w górach z Zuną i Milanem Kozanek, Milon Mela Theatre House w Indiach. Liderka warsztatów tańca w powietrzu dla osób o odmiennej motoryce w Polsce, m.in. podczas trzech edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Inkluzywnego w Krzyżowej oraz projektu All Inclusive w Gdyni.Przez wiele lat związana z wrocławskim środowiskiem nowego cyrku. Obecnie współpracuje z Akrobatycznym Teatrem Tańca Mira Art z Gdyni, tańczy na spirali w spektaklu Four Seasons opowiadającym o cyklach życia kobiety oraz z Fundacją Educational Challenge podczas Brave Kids Festival w Gdańsku. Z wykształcenia reżyserka teatru lalek i historyk sztuki, z zamiłowania tancerka powietrzna i animatorka społeczna. Adeptka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Mama dwuletniego Kacperka.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 - 80 zł
*koszt: 40 zł/h | 80zł za dwugodzinny warsztat
*czas trwania : 2h
Zapisy, pytania: *katarzynadonner@gmail.com,
*tel. 506 468 194 lub
*e-mail: zapisy.miniswiat@gmail.com

w każdy piątek (do 30.06), g. 17:00

lut 12

niedziela, g. 14:00 - 17:00

Gdańsk,