stat
Impreza już się odbyła

Mamma Duo "Nice&easy" Gosia Szmuda-Sycz

Mamma Duo "Nice & Easy" to cykl koncertów Gosi Szmudy-Sycz w duetach z różnymi artystami...
Kameralnie, ciepło, przyjemnie ale przy tym energetycznie i inspirująco...
"Słuchacz jest moim gościem, którego częstować będę dźwiękami, ciasteczkami, prezentami i ciekawostkami... Mamma"

sie 3

sobota, g. 19:00

Sopot,
bilety 129-189 zł
Kup bilet
sie 2-4

piątek - niedziela

Gdańsk Sopot Gdynia
bilety 59 - 189 zł
Kup bilet
Gosia Szmuda-Sycz "Mamma" to wokalistka śpiewająca przepięknym, ciepłym altem. Swoich słuchaczy zabiera w podróż po wielobarwnych muzycznych krainach poprzez jazz, blues, soul, funk...Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalność wokal jazzowy. Laureatka wielu konkursów i festiwali muzycznych, a obecnie mama wspaniałej rocznej Nutki spragniona śpiewać nie tylko dla niej.....

koncerty w Trójmieście


Projekty i zespoły:

Jazz dla dzieci ( debiutancka płyta "Dzieci lubią jazz" zdobyła nagrodę główną Komitetu Ochrony Praw Dziecka w kategorii Kultura płyty cd dla dzieci)

https://www.youtube.com/watch?v=-NyDxgQ-nKk

www.jazzdladzieci.pl

https://www.facebook.com/pages/Jazz-dla-dzieci/116985678313564

Funky Jazz Show (Gosia Szmuda-Sycz Band)

https://www.youtube.com/watch?v=GcUWw1bevag

Saltbeats
https://www.youtube.com/watch?v=ftmeIEtfepA


Leszek Dranicki z wykształcenia jest artystą plastykiem, absolwentem gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych - dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny architektury wnętrz. W 1973 roku został laureatem konkursu zamojskiego Festiwalu Wokalistów Jazzowych[2].

W 1977 roku był współzałożycielem legendarnej grupy jazzowej Baszta, nagrodzonej na festiwalu Jazz Nad Odrą'77. Z zespołem koncertował w klubach Polski, Niemiec, Finlandii i Szwajcarii. W latach 1982-1983 był gitarzystą grupy Krzak z którą nagrał album Krzak'i i jeździł w trasy koncertowe. Współpracował m.in. z Tadeuszem Nalepą i zespołem Sami Swoi.

W 1986 roku nagrał pierwszą solową, autorską płytę With A Little Help.... Muzyka z tej płyty posłużyła jako tło do programu telewizyjnego, który wyemitowano w TVP2. W późniejszym okresie powstał kolejny program pt. Kolory. Wzięli w nich udział m.in.: Zbigniew Jaremko, Eryk Kulm i Andrzej Cudzich. Autorem scenariuszy obu produkcji jest Dranicki. W latach dziewięćdziesiątych muzyk pojawił się w awangardowym projekcie Ryszarda Miśka Teatr Instrumentalny przy Teatrze Muzycznym w Gdyni w towarzystwie m.in. Olgi Szwajgier i Helmuta Nadolskiego.

Zadebiutował jako publicysta w tygodniku muzycznym WOW!!! zamieszczając obszerne fragmenty autobiografii pt. Byłem klezmerem oraz Byłem bigbitowcem. Był także felietonistą Dziennika Bałtyckiego (Zapiskami przechodnia) oraz recenzentem muzycznym. W latach 1998-2000 wokalista nagrał trzy autorskie płyty: Duet, Andaluzja i Kolędy Jazzowe Na Głos, Saksofon i Gitarę (jest również autorem ich szaty graficznej). W nagraniach wzięli udział: Maciej Sikała, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Piotr Lemańczyk i Jacek Olter. Jako muzyk sesyjny pojawił się na płytach - Rudiego Schubertha, Gorana Larsena, Piotra Lemańczyka i innych.

Dranicki jest wykładowcą Małej Akademii Jazzu a także grafikiem i projektantem. Jako pedagog od lat prowadzi pracownie rysunku i malarstwa, w Akademii Multimedialnej i Gdańskim Archipelagu Kultury - Integracyjnym Klubie Winda. W 2006 roku w gdańskim Teatrze Leśnym odbył się benefis z okazji 30-lecia pracy artystycznej muzyka. W 2010 gitarzysta nagrał kolejną autorską płytę pt. Listy Jazzujące[3].