Maraton szosowy pt. KaszebeRunda 2015 Kościerzyna Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Maraton szosowy pt. KaszebeRunda 2015 Opinie (15)

Relacja z imprezy

mar 28

niedziela, g. 8:30 - 16:00

Barłomino, Słoneczna 12
wrz 11

sobota, g. 10:00 - 14:00

Gdańsk, Park Reagana
Czym jest KaszebeRunda?

KaszebeRunda to rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze, którzy maja ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 225 km, lub krótszymi (125 km, 65 km). Pokonanie tego dystansu to niecodzienny sprawdzian aktualnej formy oraz wspaniała przygoda na dwóch kółkach. Trasa KaszebeRunda rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Jest to szosowa pętla ze startem i metą w Kościerzynie.

Formuła zawodów pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Na trasę zapraszamy amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej oraz aktywnych kolarzy. Nieważne, na jakim rowerze jeździsz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

Akademia Kolarstwa:

Zainaugurowana w X rocznicę Kaszebe Runda Akademia Kolarstwa kontynuuje swoją działalność edukacyjną. Przyznawane tytuły naukowe adekwatne do długości przejechanego dystansu będą nas bawić i motywować do udziału w następnych edycjach. Na mecie czekamy na kolejnych magistrów, doktorów i profesorów kolarstwa!

Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja maratonu rowerowego pt. Kaszebe Runda zyskała specjalną akademicką oprawę i możliwość zdobycia kolarskich tytułów naukowych.


Zanim wystartujesz, przeczytaj relację z zeszłorocznej edycji

Trasy:

1 dniowe:

-65 km mikro KaszebeRunda:

Trasa o charakterze krótko, szybko i ze smakiem. Dystans 65 km pozwala realizować zarówno sportowe ambicje w jeździe na czas jak i cele rekreacyjno-turystyczne. Wyjątkowa propozycja dla amatorów rowerów górskich, retro i innych, dla osób towarzyszących długodystansowcom, a także dla tych, którzy sukcesywnie pragną powiększać pokonywany z nami dystans. Start oczywiście z Kościerzyny. Na półmetku trasa zbiega się z pozostałymi dystansami, aby razem podążać do wspólnej mety na Rynku.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

-125 km mini KaszebeRunda:

Dla wszystkich wahających się przed pokonaniem całej trasy KaszebeRunda stworzyliśmy dystans 125 kilometrów. Pomysł ten zyskał aprobatę mniej długodystansowych sympatyków rowerów górskich oraz kolarzy rozpoczynających dopiero rowerową przygodę. Mini KaszebeRunda bazuje na dużej pętli KaszebeRunda. Start jest wspólny, a po 57 kilometrach następuje oznakowane rozwidlenie obu tras. Ostatnie kilometry są także wspólne i doprowadzają do tej samej mety.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

-225 km mega KaszebeRunda:

Pełny dystans Kaszebe Runda dostarcza sporo pozytywnych wrażeń kolarskich.
-Zobacz przebieg trasy na mapie

Trasa 2 dniowa z noclegiem:

Można przejechać całą trasę 225km w 2 dni z noclegiem w okolicach półmetka trasy. Pierwszego dnia jest do pokonania 105 km, a drugiego 120 km. Start w sobotę o godz. 10:00 z Kościerzyny, po uprzednim pobraniu numeru startowego z biura startowego. Biuro czynne od 8:30. Jazda odbywa się po oznakowanej trasie, bez specjalnego zabezpieczenia skrzyżowań z jednym bufetem w Lasce (68km). Bagaż, podręczny, koniecznie podpisany, o maksymalnych wymiarach 30x50x20 cm i masie do 3 kg zostanie przewieziony do miejsca zakwaterowania.

Po dojechaniu do miejsca zakwaterowania (hotel, pensjonat, agroturystyka do wyboru) w pakiecie jest ciepła regionalna kolacja, nocleg ze śniadaniem i drugi dzień jazdy z niedzielnymi bufetami (Lipnica, Półczno, Sulęczyno, Stężyca). Indywidualny start w niedzielę po śniadaniu, o godzinie zapewniającej dotarcie do mety w Kościerzynie pomiędzy 13:00 a 18:00. Na mecie pełne świadczenia w postaci specjalnego medalu, masażu i ciepłego posiłku.

Ważne informacje:

-Wpisowe: 185 zł, płatne do 30 kwietnia lub wyczerpania miejsc.
-Rejestracja tak jak w przypadku wyboru trasy na 225 km,
-W tytule przelewu: należy wpisać Kaszebe2dni, Nocleg, Nazwisko i Imię.

Wszystkie trzy pętle KaszebeRunda to twarde drogi asfaltowe. Każda trasa zaplanowana jest tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywa się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne oraz krainę kaszubskich jezior. Zdecydowana większość zakrętów jest w prawą stronę, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Miejsca newralgiczne zabezpieczają oznakowani strażacy z lokalnych OSP. W zaznaczonych miejscowościach zorganizowane są Punkty Regeneracyjne tzw. BUFETY, obsługiwane przez rdzennych mieszkańców. Większość produktów jest przygotowywana domowym sposobem, gwarantującym świeżość i niepowtarzalny smak.

Biuro startowe Maratonu Kaszebe Runda:

Kościerzyna, Aqua Centrum, ul. Hallera 2.
Biuro maratonu będzie czynne:
- w sobotę w godz. 17:00 - 20:30
- w niedzielę w godz. 6:30 - 10:30

Starty odbywać się będą nieopodal biura wg zaplanowanego harmonogramu startów dla każdego dystansu osobno.

Meta:

Ostra meta z tzw. odczytem czasu przejazdu znajduje się na przedmieściach Kościerzyny. Dalej kierując się po strzałkach docieramy do mety honorowej na Rynku, gdzie następuje uroczyste wręczenie medalu ukończenia maratonu. Na mecie honorowej zlokalizowany jest także punkt masażu oraz czeka ciepły posiłek.
Zgłoszenia do KaszebeRunda:

-Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

Jeśli nie jesteś zarejestrowany, dokonaj rejestracji przed zgłoszeniem się. Raz zarejestrowany uczestnik może w przyszłości łatwo i szybko zgłaszać się do kolejnych edycji wybranego przez siebie maratonu oraz innych imprez. Poprawnie wypełnione zgłoszenie automatycznie zostaje potwierdzone mailem i natychmiast dodaje Cię do grona uczestników. Na adres użytego do rejestracji e-maila będziemy przesyłać istotne informacje dotyczące zbliżającej się imprezy.

W 7 dni po zgłoszeniu należy dokonać płatności wpisowego, aby znaleźć się na liście startowej. Wysokość wpisowego jest uzależniona od czasu pozostałego do startu. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 900 uczestników.

Wpisowe obejmuje:

-numer startowy
-pomiar czasu
-bufety (napoje zimne i ciepłe, posiłki regeneracyjne)
-eskortę motocykli
-zabezpieczenie medyczne
-serwis rowerowy
-płatne fragmenty trasy
-medal pamiątkowy
-dyplom ukończenia
-ciepły posiłek na mecie
-masaż powysiłkowy

Ubezpieczenie:

Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność. Cała impreza jest ubezpieczona, a wpisowe zawiera w sobie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Zalecamy dodatkowe ubezpieczenie indywidualnie wykupione we własnym zakresie i dopasowane do konkretnych potrzeb.

Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
WWW: KaszebeRunda.pl
Andrzej Gołębiowski, tel. +48 501 193 646
Iwona Klafetka, tel. +48 501 656 727
mail: kontakt@rowerover.pl

Informacja o biletach

Opłaty startowe:

- 77 zł (70 zł uczniowie/studenci/emeryci*) przy przelewie na konto do 15 marca,
- 99 zł (90 zł uczniowie/studenci/emeryci*) przy przelewie na konto do 15 maja,
- 150 zł (100 zł uczniowie/studenci/emeryci*) po 15 maja
- 200 zł (150 zł uczniowie/studenci/emeryci*) gotówka w dniu imprezy

*konieczne okazanie legitymacji przy pobieraniu nr startowego
*wpłacający przelewem w piątek lub czwartek, poprzedzający imprezę, proszeni są o zabranie ze sobą potwierdzenia wpłaty.

Zróżnicowane kwoty wpisowego wynikają ze stopnia zaawansowania czynności logistycznych związanych z imprezą (przygotowanie nr startowych, bicie medali, zaopatrzenie bufetów itp.).

Wpłaty należy kierować na konto:

RowerOver, Grunwaldzka 52, 81-771 Sopot
PKO Bank Polski 17 1440 1387 0000 0000 1253 9029
w tytule wpłaty wpisz: Kaszebe + nazwisko i imię uczestnika

Czytaj także