Marcin Spenner Na Czas - koncert premierowy Klub Pokład Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marcin Spenner Na Czas - koncert premierowy Opinie (5)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

1 lutego 2019 ukaże się długo oczekiwany, debiutancki album Marcina Spennera. Wybór Gdyni, na koncert premierowy nie jest przypadkowy, bo tu się wszystko zaczęło. Marcin Spenner, jeden z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia, to rodowity gdynianin, który często jest określany mianem niepoprawnego romantyka i specjalisty od nastrojowych ballad,  jednak to nie wszystkie odsłony jego muzycznego DNA.

W czwartkowy wieczór zaprezentuje Państwu swój najnowszy materiał z debiutanckiej płyty oraz kilka muzycznych niespodzianek, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

pop - koncerty w Trójmieście


Marcin Spenner tak mówi o płycie: "NA CZAS" - to przewrotny tytuł mojej autorskiej płyty. Czas może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem... Trochę mi zajęło, aby przestać się z nim ścigać i wybrać jednak tę drugą opcję. Oddaję Wam 12 piosenek z niebanalnymi tekstami, których autorką w większości jest niezastąpiona Karolina Kozak. Każda z tych kompozycji to oddzielna historia, która naprawdę się wydarzyła lub mogłaby się wydarzyć.

Artyście prawdziwą popularność przyniósł udział w "X - Factorze". Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po programie, blisko współpracował z gdańskim Custom34 Studio, gdzie nagrał swój pierwszy singiel oraz kilka utworów z innymi artystami, a następnie... "zniknął". Nie porzucił jednak muzyki. Przez ostatnie kilka lat cierpliwie szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia, rozwijał się jako wokalista i poszukiwał swojej muzycznej drogi. 

Przełomem w karierze okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim - producentem płyt czołowych polskich artystów (m.in. wspomnianego Dawida Podsiadło, czy też Brodki, Ani Dąbrowskiej i wielu innych artystów), który został producentem debiutanckiej płyty Marcina Spennera. Bogdan Kondracki o Marcinie: "Jest nie tylko niezwykle zdolnym wokalistą, jest też współkompozytorem wszystkich utworów, które znajdą się na albumie. Prawie wszystkie linie melodyczne są jego autorstwa. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, co nie jest takie częste w polskim show biznesie, że nawet największy talent musi być poparty ciężką pracą. Zanim rozpoczęliśmy współpracę, dużo rozmawialiśmy o kierunku muzycznym albumu, postanowiliśmy odciąć się od dotychczasowych piosenek Marcina i rozpocząć wszystko od początku. Postanowiliśmy, że chcemy nagrać szlachetną, po prostu dobrą płytę, bez oglądania się na stacje radiowe i obecnie panujące trendy."

Marcinowi Spennerowi na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: 
Piotr Łukaszewski - gitary,
Sławomir Mroczek - gitary,
Daniel Werner - perkusja,
Marcin Kłosowski - bass/moog
Krzysztof Dziemidzik - instrumenty klawiszowe 

Organizator: Klub Pokład
Produkcja koncertu: Agencja IMAGE TEAM
Partnerzy koncertu: 2trackrecords, Custom34 Studio, Legalna Kultura, 
Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, Polska Płyta / Polska Muzyka
 

Czytaj także