Marcin Wasilewski Trio i Joe Lovano Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Marcin Wasilewski Trio i Joe Lovano Opinie (1)

Najnowszy album Tria Marcina Wasilewskiego pt. Arctic Riff ukazał się na świecie w czerwcu zeszłego roku w uznawanej za jedną z najważniejszych na świecie prestiżowej wytwórni ECM RECORDS z Monachium i został nagrany został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku i wyprodukowany przez Manfreda Eichera. Tym razem lider Tria, pianista i kompozytor Marcin Wasilewski zaprosił JOE LOVANO - ikonę amerykańskiego jazzu, giganta saksofonu tenorowego, laureata amerykańskiej m.in. Nagrody Muzycznej Grammy, zwycięzcę zeszłorocznego plebiscytu magazynu Down Beat jako najlepszego saksofonisty tenorowego.

gru 8

środa, g. 20:00

Gdańsk,
gru 19

niedziela, g. 17:00, 20:00

Pierwsza kreatywna kooperacja polskiego, żywiołowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego tenorzysty Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką pełną skondensowanego feelingu, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, "Vashkar" (w dwóch wersjach), oraz kolektywne improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków. Najnowszy album Tria Wasilewskiego z Joe Lovano zebrał na całym świecie kilkadziesiąt znakomitych recenzji, w tym m.in. znalazł się na 27 miejscu najważniejszych nowych albumów wybranych w ankiecie krytyków prestiżowego amerykańskiego magazynu Jazz Times - "Top New Releases of 2020" a jeden z krytyków pisma wybrał album jako najlepszy album 2020 roku.

jazz - koncerty w Trójmieście


Prawie 1,5 roku czekamy na możliwość wysłuchania na żywo muzyki z albumu Arcitc Riff w oryginalnym składzie. Szczęśliwie Joe Lovano dołączy do polskiego Tria na trasie koncertowej w wybranych salach i na wybranych festiwalach w Polsce i Europie jesienią 2021 roku. Kwartet, w skład którego wchodzi nasze najwybitniejsze trio jazzowe M. Wasilewskiego, uzupełnione o obecność Joe Lovano, gościa albumu i amerykańską gwiazdę saksofonu tenorowego, w pierwszej części trasy koncertowej wystąpi m. in. na festiwalach: GetCloser w Budapeszcie, w fińskim Espoo na April Jazz Festival, Belgrad Jazz Festival, JazzMi Festival w Mediolanie, Veneto Jazz w Wenecji, Roma Jazz Festival. Finał trasy odbędzie się w Polsce, gdzie artyści wystąpią w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach.  • Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano

  • Arctic Riff Tour 2021

  • Joe Lovano - saksofon tenorowy

  • Marcin Wasilewski - fortepian

  • Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

  • Michał Miśkiewicz - perkusja