Marcio Faraco Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Marcio Faraco

Jakbyśmy mogli, po triumfalnym koncercie Eliane Elias nie powrócić do muzyki brazylijskiej, najwyższej próby? Marcio urodził się w Brazylii, po której podróżował z ojcem żołnierzem, który, jak i my znad ognisk partyzanckich pamiętamy, lubił śpiewać wieczorami tęskne pieśni.

Od dziecka grał na gitarze, już jako nastolatek pisał piosenki i śpiewał je w Rio de Janeiro. Podróże zawiodły go ostatecznie do Francji, gdzie został przypadkowo "odkryty", podczas przyjęcia na jachcie. Wziął gitarę i zaśpiewał. Wśród pań w bikini i panów w smokingach znalazł się producent płytowy. Historia jak z filmu klasy B, ale życie często naśladuje takie scenariusze.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Jego pierwszy album dla koncernu Universal, Ciranda szybko osiągnął zawrotną jak na debiut w tym gatunku muzyki liczbę 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Kolejnych siedem płyt z autorskimi piosenkami wielkiej urody olśniewało entuzjastów muzyki brazylijskiej na całym świecie.

Na ostatniej, Cajueiro, Marcio - mieszkając już we Francji na stałe - wplata wątki paryskie, śpiewa po francusku, zaprasza akordeonistę, kłania się tradycji jazzu "manouche". Zmysłowe, nieomal wpół szeptane, ujmujące melodie Faraco to prawdopodobnie najbardziej delikatna i czuła muzyka, jaką kiedykolwiek słyszeliśmy na Siesta Festivalu.

Czytaj także