Mariza Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Mariza

  • czwartek, 24 marca, godz. 20:00
  • Lokalizacja
  • Bilety
    160 - 310
    Kup bilet
    Informacje o biletach  »

MARIZA - gwiazda fado ponownie w Polsce! Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.

Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.
Przez ponad 20 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Artystka wydała dotychczas osiem autorskich albumów (Fado em Mim, Fado Curvo, Transparente, Terra, Fado Tradicional, Mundo, "Mariza", "Mariza Canta Amalia"), otrzymała szereg nagród, w tym prestiżowe Latin Grammy, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r A Thousand Years.

W tym roku Mariza wystąpiła na scenie razem z Andreą Bocellim.
Mariza udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu, która ma wiele do zaoferowania. Urodzona w Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.


Patronat medialny: Trojmiasto.pl
Kup bilet