Marsz wkurzonych Pomnik Poległych Stoczniowców Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Marsz wkurzonych Opinie (33)

Duma i oburzenie - manifestacja KOD 3 maja w Gdańsku

Konstytucja, a właściwie oburzenie z powodu jej łamania przez obecne władze jest tematem przewodnim Marszu Wkurzonych organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji we wtorek, 3 maja w Gdańsku. Swój udział zapowiedzieli m.in. założyciele KOD - Mateusz Kijowski i Krzysztof Łoziński. Nie zabraknie także akcentów związanych ze świętem konstytucyjnym.

Marsz Wkurzonych rozpocznie się o 13.30 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców na Placu Solidarności. OK. 14.10 zaplanowano początek marszu, który przejdzie ulicami: Doki, Wały Piastowskie, Rajską, Podmłyńską, Pańską, Węglarską, Kołodziejską, Tkacką i w rytmie poloneza wejdzie na ul. Długą, by zatrzymać się pod Zieloną Bramą.

Do zabrania głosu organizatorzy zaprosili Mateusza Kijowskiego i Krzysztofa Łozińskiego, założycieli KOD, Wandę Kuropatwińską i Radomira Szumełdę szefa pomorskiego KOD. Epokę Konstytucji 3 Maja przybliży Tomasz Will.

- Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Polski - mówi Radomir Szumełda, koordynator KOD na Pomorzu. - Jest bolesne, że w 225 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, z której tak bardzo jesteśmy dumni, musimy stawać w obronie tego najważniejszego aktu prawnego. Nazwaliśmy nasz marsz Marszem Wkurzonych, aby powiedzieć o emocjach wywołanych lekceważeniem przez rządzących głosu społeczeństwa w obronie praw obywateli.

Marsz wspierają m.in. Maja Ostaszewska, Mieczysław Abramowicz, Paulina Młynarska, Jacek Żakowski, Jacek Poniedziałek, Wiesław Władyka, Jacek Fedorowicz, Renata Kim i wielu innych.