Marta Szefke Groove Band Blues Club Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Marta Szefke Groove Band

Trójmiejski zespół Marta Szefke Groove Band powstał w maju 2016 roku. Zespół wykonuje autorskie utwory, w których słychać wpływy bluesa, starego rhythm'n'bluesa, soulu, jazzu, a nawet funku. Teksty - po polsku - mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą, czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Autorką kompozycji i tekstów jest Marta Szefke, absolwentka m.in. wokalistyki jazzowej, ale też budownictwa, co skrzętnie wykorzystuje, budując niezapomnianą atmosferę na koncertach. A ma ich wiele na swoim koncie - zjeździła bowiem polskie sceny klubowe i festiwalowe z bluesowym zespołem Tortilla, z którym m.in. zagrała wspólny koncert z Wojciechem Karolakiem podczas Toruń Blues Meeting 2014. Formacja Marta Szefke Groove Band zadebiutowała w finale Polish Blues Challenge (Suwałki Blues Festival 2016). Zespół występował także m.in. na Gdynia Blues Festiwal, festiwalu Blues w Leśniczówce, jest laureatem Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu.

w każdy poniedziałek (do 28.08.2023), g. 21:00

Sopot,
Skład zespołu:
Marta Szefke - wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta - instr. klawiszowe, wokal wspierający
Bartłomiej Szefke - wokal wspierający
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna
Krzysztof Hnatiuk - bas
Piotr Jankowski - perkusja

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Z niejednego muzycznego pieca chleb jedli, każdy jest muzyczną indywidualnością, ale łączy ich fakt, że kochają występy na żywo, świetnie czują się ze sobą na scenie i szybko nawiązują relację z publicznością, co jest ich znakiem rozpoznawczym. W kwietniu br. ukazała się płyta EP zespołu, Złapać ostrość, która otrzymała patronat medialny RadioJAZZ.FM, Jazzpress, a także honorowy patronat Prezydenta Miasta Gdynia. Album gościł na antenie wielu stacji radiowych, m.in. Radio 357, Trójka, Radio Kultura, Radio Białystok, Radio Lublin, Radio Kielce, RadioJAZZ.FM, Radio RDC, Radio Afera, Polskie Radio 1030 Chicago. Klip do pierwszego singla zespołu, Dokąd, emitowany jest w stacji Jazz TV. Płyta zbiera świetne recenzje:
"Przekaz, szlachetny wokal, erudycja muzyczna - to wszystko znalazło swoje odbicie na pierwszym mini albumie grupy Marta Szefke Groove Band." Łukasz Dębowski, portal Polska Płyta/Polska Muzyka (16 maja 2022)

"To utkane z wysublimowanych dźwięków muzyczne tworzywo rozpięte między bluesem, jazzem i soulem, niekiedy pulsujące mocnym funkowym groovem, innym razem tchnące piosenkowym przebojem." Mariusz Szalbierz, Twój Blues, nr 89 (2022)

"(...) [Kompozycje] odwołują się do takich wzorów, jak repertuar Raya Charlesa, Arethy Franklin, Erica Claptona, Otisa Reddinga, Stinga, Tiny Turner. (...) Większość z nich bez problemu może stać się radiowymi przebojami." Stanisław Danielewicz, Zawsze Pomorze.