Martyna Piotrowska Spadać można równie dobrze w poziomie - promocja tomu wierszy Biblioteka pod Żółwiem Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Martyna Piotrowska Spadać można równie dobrze w poziomie - promocja tomu wierszy

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martyną Piotrowską, promujące jej debiutancki tomik.

Martyna Dorota Piotrowska (z domu Franczuk) - ur. 7 sierpnia 1988 roku w Sochaczewie, od 2007 roku związana z Gdańskiem, autorka książki poetyckiej „Spadać można równie dobrze w poziomie” (2019, MaMiKo).
Z wykształcenia biotechnolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Copywriterka tworząca kreacje dla takich marek jak Velvet, Tikkurila, DrWitt, Reserved, Faktoria Win. Popularyzatorka nauki współpracująca z „Focusem”. Blogerka, autorka „Technologii smaku”.
Publikowała w „Akcencie”, „Cogito”, „Toposie” oraz elektronicznych wydawnictwach artystycznych, takich jak „Instynkt”. Laureatka licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich, m. in. Michała Kajki
(I miejsce) i Jacka Kaczmarskiego (nagroda za całokształt nadesłanej twórczości), współautorka wielu pokonkursowych antologii poezji. Członkini nieformalnej grupy twórczej „Nowy Bruk” z Gdańska.
Prywatnie mama półrocznego Seweryna, mieszka na gdańskim Chełmie. Lubi długie spacery przy zbiorniku retencyjnym im. Madalińskiego.

O książce
„Spadać można równie dobrze w poziomie” to debiutancka książka poetycka gdańszczanki Martyny Piotrowskiej, która ukazała się na początku tego roku nakładem wydawnictwa MaMiKo.
Wiersze zgromadzone w tomiku opowiadają o wewnętrznych napięciach idealistki w starciu z rzeczywistością. Poruszają kwestie potencjalności, równoległych dróg i życiorysów. Przekazują skrajne emocje autorki: od gniewu do zgody na świat. Układają się w historię niespokojnego dojrzewania do zrozumienia.
Język książki jest prosty i łagodny, nawiązuje do „starej szkoły” poezji polskiej, dalekiej od nachalnej stylistycznej ekwilibrystyki.

Link do recenzji na stronie wydawnictwa: http://www.mamiko.pl/recenzje.php#grawswiat