Centrum Psychoterapii Piękny Umysł w Gdańsku organizuje wernisaż prac fotograficznych MASKI PAMIĘCI EMOCJI. Wernisaż jest poświęcony ważnej części naszego życia, a mianowicie tematyce emocji, jak ważne jest wyrażanie i uznawanie emocji, nie tylko dzieci, ale i własnych!
Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, chcących pogłębić swoją wiedzę i świadomość na temat relacji międzypokoleniowych. Będzie to połączenie wystawy z dyskusją na temat ważności umiejętności wyrażania emocji i szerzenia wartości i świadomości o psychoterapii.
W trakcie trwania wernisażu odbędzie się projekcja kilkuminutowych filmów kampanii Zbliżenie. Na fotografiach i w kilkuminutowych projekcjach bedą występować dzieci, scenariusz napisany został przez życiowe historie rozgrywane w wielu Polskich domach.
Będzie można również porozmawiać na temat psychoterapii z naszymi psychologami, dlaczego psychoterapia bywa potrzebna, jak wygląda i czym w ogóle jest. Może, ktoś chce rozwiać swoje wątpliwości na temat pomocy psychologicznej, dzięki czemu będzie mógł łatwiej podjąć decyzję o podjęciu, bądź nie podjęciu psychoterapii.
Wszystkiego można będzie doświadczyć w tych wyjątkowych wydarzeniach, które odbędą się w dwóch wyjątkowych miejscach.
I cz. Wernisażu odbędzie się:- 07.09.2024 w godz. 12:00-16:00
- w naszym Centrum Psychoterapii PIĘKNY UMYSŁ
ul. Wassowskiego 12/13/1A w Gdańsku-Wrzeszczu
Link do naszej strony:
www.pieknyumysl.net/wernisaz-maski-pamieci-emocjiII cz. Wernisażu odbędzie się:- 08.09.2024 w godz. 12:00-15:00
- w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku-Oliwie
Link do naszej strony:
www.pieknyumysl.net/wernisaz-maski-pamieci-emocjiWSTĘP JEST BEZPŁATNY!
Jest to projekt ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zbliżenie" mówiący o emocjach na rzecz poprawy relacji międzypokoleniowych.
To pierwszy tak dojrzały, niezwykły w przekazie projekt radzyńskich Zoomików, będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku i relacji z nim związanych.
Wystawa podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu.
Tematyką dotyka on emocji i relacji międzypokoleniowych oraz rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Choć autorami zdjęć są dzieci w wieku 9-14 lat, to dojrzałość i jakość fotografii podnosi je do poziomu profesjonalnego.
Przez 8 lat już ponad 40 tysięcy osób w Polsce widziało ten niezwykły projekt !!!
Co tydzień, dwa lub trzy tygodnie wystawa odwiedza nowe miasto i wciąż otrzymują znakomite recenzje!
Organizator wydarzenia:
Marzena Reszczyńska-Owczarek - założycielka Centrum Psychoterapii PIĘKNY UMYSŁ. Psycholog i psychoterapeuta. Na codzień pracuje z osobami dorosłymi oraz parami w kryzysie psychicznym. Jest też doświadczonym przedsiębiorcą z wykształcenia również ekonomistą i handlowcem.
Kurator projektu:
Janusz Wlizło - pomysłodawca i autor opracowań prac. Założyciel i prowadzący Klub Miłośników Fotografii Zoomik. Radzynianin. Fotografia to jego pasja już od ponad 35 lat. Jego zdjęcia wykorzystywane są na całym świecie. Przez lata był oficjalnym fotoreporterem Polskiego Związku Taekwon-Do i tworzył wizerunek Polskiego Związku Taekwon-Do projektując całą oprawę graficzną ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, jego prace wystawiane były na ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą, pasjonat grafik amator, regionalista, laureat plebiscytów, wolontariusz wielu organizacji i projektów charytatywnych, juror... Organizator licznych wystaw, warsztatów i plenerów. Autor ośmiu edycji radzyńskich kalendarzy z Pałacem Potockich i "żółtej kolekcji" - pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim.
Serdecznie zapraszamy!