stat
Impreza już się odbyła

Wydarzenie w ramach

Marsze Równości w Polsce rozkwitły w ostatnich latach bujnie jak magnolia. Stały się remedium na wszechogarniającą przedpogromową narrację sączoną przez media publiczne i wspieraną przez rządzących, dużą część duchownych Kościoła Katolickiego, celebrytów i prawicowe organizacje pozarządowe finansowane hojnie z budżetu państwa.

lis 29

piątek, g. 19:00

Na zaproszenie
Kiedyś nieliczne, zakazywane przez samorządy. Dzisiaj tłumnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi i lokalnych polityków. Stały się prawdziwymi świętami wolności i solidarności.
Ten obraz nie jest jednolity - lincz w Białymstoku na osobach uczestniczących w Marszu po wezwaniu miejscowego arcybiskupa do obrony tradycyjnych wartości, bomba w Lublinie, zamieszki w Gnieźnie czy Marsz w Częstochowie, na który przyszło 300 bardzo odważnych osób. Czym są Marsze Równości, co nam dają, jakie mają znaczenie - porozmawiamy z osobami organizującymi Marsze w różnych miastach w Polsce.

Dyskusję poprzedzi krótki wykład Piotra Jankowskiego z Tolerado o światowej historii Pride'ów i Marszy Równości.

Dyskutować będą:

Julia Maciocha - koszalinianka, feministka, prezeska Wolontariatu Równości, organizującego warszawską Paradę Równości. Wieloletnia aktywistka na rzecz praw człowieka i osób podlegających dyskryminacji, wykluczeniu i przemocy, m.in. w Fundacji Feminoteka. Propagatorka zasad self-care.

Marta Magott - seksuolożka, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka. Od 2015 roku koordynatorka Trójmiejskich Marszów Równości, była Prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Obecnie związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz Agencją Służby Społecznej, w której zajmuje się pracą z osobami ze spektrum Autyzmu.

Monika "Pacyfka" Tichy - buntowniczka, aktywistka, motocyklistka, feministka. Fotografuje, pisze, podróżuje. Uwielbia (foto)reporaż. Niegdyś promotorka młodych talentów wyścigowych, odeszła ze sportu motocyklowego, gdy nastały rządy PiS i trzeba było zająć się ważniejszymi rzeczami: obroną demokracji i praw człowieka w Polsce. Najwięcej energii poświęca działaniu na rzecz akceptacji i równouprawnienia osób LGBT+. Jest szefową szczecińskiej Lambdy i organizatorką Marszy Równości. Uwielbia: swoją Rodzinę z Wyboru (przyjaciół), Przystanek Woodstock, Wiedźmina i twórczość sióstr Wachowskich.

Miłosz Kopica - współtwórca organizacji Kaliskiego Marszu Równości, twórca i organizator Marszu Równości na Pol'and'Rock podczas festiwalu w 2019 roku. Działacz Lewicy, zaangażowany w pracę na rzecz wszystkich osób wykluczonych. Jest autorem logo i wielu grafik do eventów grupy Bank Równości której jest członkiem.

Artur Maciejewski - członek zarządu Fundacji Równość.org.pl z ponad ośmioletnim doświadczeniem w organizacjach pozarządowych. Z doświadczeniem w finansach korporacyjnych. Od 2015 do 2019 dyrektor wykonawczy Festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości w Krakowie. Koordynował projekty rozwojowe i humanitarne finansowane ze środków UNDP czy ECHO. Konsultant z zakresu administracji oraz zarządzania strategicznego i finansowego w trzecim sektorze. W Fundacji Równość.org.pl odpowiedzialny za operacje (administracja, finanse, logistyka i zasoby ludzkie), jak i za rzecznictwo oraz tworzenie polityk publicznych na poziomie samorządowym. Od maja 2019 roku, członek powołanej przez Prezydenta Krakowa Rady ds. Równego Traktowania.

Kacper Kubiak - aktywista na rzecz społeczności LGBT+ i w walce z ubóstwem menstruacyjnym wśród młodzieży. Pacyfista, feminista, wegetarianin i fotograf. Prezes Instytutu Równości i organizator 4 marszy równości w Zielonej Górze. Działa na terenie województwa lubuskiego i porusza tematy związane z tym regionem. Asystent społeczny posła Aniśko z partii Zieloni.
Prowadzenie:

Jacek Jasionek - aktywista na rzecz społeczności osób LGBT+. Uczestnik prac nad III Panelem Obywatelskim w Gdańsku 2017 i Gdańskim Modelem Równego Traktowania 2017/2018. Od 2019 prezes zarządu Tolerado. Z wykształcenia prawnik. Szczególnie zaangażowany w batalie prawne z organizatorem pogromobusów - ciężarówek nawołujących do pogromu społeczności osób LGBT+ w Polsce. W związku od 14 lat z Dawidem. Razem służą czterem osobom kocim.
Spotkanie w dniu 15 września, o godzinie 18:00 na żywo w Oliwskim Ratuszu Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk oraz transmisja na stronie FB Tolerado.


Uwaga - liczba miejsc Oliwskim Ratuszu Kultury ograniczona - zachęcamy do pojawienia się wcześniej. Każda osoba wyrażająca chęć wysłuchania debaty stacjonarnie w Oliwskim Ratuszu Kultury będzie zobowiązana do wypełnienia ankiety COVID-19.