stat

Cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej oraz materiałów wykorzystywanych do jej produkcji dla dzieci i młodzieży.

Tematy: glina, masa papierowa, drewno, stare szkło, tkanina, plastik z recyklingu
Prowadzenie: Natalia Gwiazdowska

Terminy: 14-15 września (papier), 28-29 września (glina), 12-13 października (drewno), 26-27 października (tkanina), 9-10 listopada (plastik), 23-24 listopada (szkło). Sobotnie spotkania będą skierowane do dzieci w wieku 8-13 lat, a niedzielne do młodzieży w wieku 14-18 lat, w godz. 10:00-12:00.

Miejsce: Pracownia Artystyczna GGM, ul. Szeroka 34/35-37 (wejście od ul. Grobla I 1/2)
Zapisy: pr@ggm.gda.pl
Koszt: 20 zł/zajęcia

Warsztaty plastyczne w Gdańskiej Galerii Miejskiej oferują uczestnikom zdobycie wiedzy o różnych materiałach stosowanych przez artystów, poznanie przykładów ich twórczości oraz wykonanie własnej pracy w omawianej na zajęciach technice. W okresie od września do końca listopada spotkania będą odbywały się w weekendy dwa razy w miesiącu. Zajęcia są dedykowane dla osób w zakresie wieku 8-18 lat, z podziałem na grupy młodszych (sobota) i starszych (niedziela).

Każdy z tematów realizowany będzie na osobnym spotkaniu. Uczestnictwo nie wymaga żadnego doświadczenia, zaplanowane ćwiczenia plastyczne będą dostosowane do wieku i sprawią przyjemność wszystkim zainteresowanym. Głównym celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i wiedzy z zakresu sztuki współczesnej i wykorzystywanych w niej materiałów. Szczególną uwagę zwrócimy na rozwiązania ekologiczne, pozyskiwanie produktów naturalnych i lokalnych lub tworzyw recyklingowych.

Natalia Gwiazdowska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Rzeźba. Nauczycielka przedmiotów zawodowych w Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego i prowadząca warsztaty artystyczne. Była rezydentka WL4 Przestrzeń Sztuki oraz Kolonii Artystów. Uczestniczka licznych wystaw oraz laureatka konkursów, m. in. ArtNoble 2021 w Żyrardowie, V SBMFR w Poznaniu, XIX Międzynarodowych Warsztatów Odlewniczych w Gdańsku.

Artystkę interesują zagadnienia z zakresu psychologii i socjologii oraz ekologii. Istotne są dla niej poszukiwania metod poprawy komunikacji na świecie, a także edukacji. Szczególne miejsce w jej praktyce zajmuje poszukiwanie materiałów mających potencjał zamienników szkodliwych substancji, stosowanych zwykle w budownictwie, wzornictwie czy realizacjach różnych dziedzin sztuki.

Aktualnie w ramach stypendium Miasta Gdańska zajmuje się projektem Utrwalanie faktur miejskich.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
Zapisy: pr@ggm.gda.pl
Koszt: 20 zł/zajęcia

w każdy czwartek (do 28.11), g. 19:00

Gdańsk,
bilety 10,00 zł

3 września - 10 grudnia 2024, g. 16:30

Wstęp wolny