Wyjątkowe wydarzenie artystyczne: Mazolewski / Dorociński - Witkacy. Kompozycje Astronomiczne. Koncerty już w marcu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu (14.03.2026) oraz w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (25.03.2026).
To niepowtarzalne spotkanie muzyki, słowa - zderzenie trzech silnych osobowości artystycznych:
Wojtka Mazolewskiego, Marcina Dorocińskiego oraz twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.
jazz - koncerty w Trójmieście
Inspiracją do stworzenia tego widowiska stały się teksty Witkacego - wizjonerskie, filozoficzne i niepokojąco aktualne. Na ich kanwie powstał projekt łączący autorską muzykę Mazolewskiego, ekspresyjne interpretacje Dorocińskiego i sceniczne środki wyrazu, które balansują na granicy koncertu, performansu i spektaklu.
Teksty recytowane na scenie przez Marcina Dorocińskiego napisała
znakomita poetka Agnieszka Wolny-Hamkało na podstawie wybranych tekstów Stanisława Ignacego Witkiewicza. Muzykę Wojtka Mazolewskiego na żywo wykona doskonały jazzowy skład
Wojtek Mazolewski Quintet.
Zapraszamy na to wyjątkowe doświadczenie zarówno dźwiękowe, jak i intelektualne.
Projekt powstał specjalnie z okazji jubileuszu 50-lecia Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.