Mecz, który się nie odbył Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Mecz, który się nie odbył

Gdyby II wojna światowa nie wybuchła 1 września 1939 r., życie toczyłoby się normalnie. Normalnie też odbywałyby się rozgrywki piłkarskie. Na "Mecz, który się nie odbył" - rekonstrukcję hipotetycznego meczu pomiędzy zespołami Gedanii i Lechii Lwów zapraszamy 7 września na stadion przy ul. Traugutta w Gdańsku. 

Relacja z imprezy

Zawodnicy wystąpią w replikach strojów przedwojennych i zagrają zgodnie z obowiązującymi wówczas zasadami. W meczu zrekonstruowane zostaną składy drużyn, które składać się będą z piłkarzy grających w latach 1938-1939 oraz przedstawicieli drużyn z najlepszych okresów obydwu klubów. Wyróżnimy także piłkarzy, którzy po 1945 r. związani byli z Lechią Gdańsk. 

Obie drużyny grały systemem: 1-2-3-5. Warto przy tym dodać, że w obu przypadkach mieliśmy do czynienia z drużynami grającymi tzw. futbol wiedeński. W Galicji ze względu na bliskość ośrodków w Wiedniu, czy Krakowie było to oczywiste, natomiast Gedania wyróżniała się pod tym względem na tle drużyn niemieckich grających twardy futbol, na dobrym przygotowaniu fizycznym i długich podaniach. 

Spotkanie poprzedzone zostanie rozgrywkami najmłodszych piłkarzy, a całości wydarzenia towarzyszyć będzie atmosfera rodzinnego pikniku. Zachęcamy do przebrania się w stroje z okresu przedwojennego.

Dla osób w najlepszych stylizacjach przewidziane są nagrody!

W trakcie meczu ochotnicy będą mogli przeszkolić się z udzielenia pierwszej pomocy, a na wszystkich uczestników po okazaniu kuponu czekać będzie bezpłatny posiłek. Talony wydawane będą w dniu meczu na stadionie. 

Ramowy program wydarzenia:

10.00-13.30 - piłkarski turniej dziecięcy (boczne boisko trawiaste)
12.30 - rozpoczęcie pikniku rodzinnego na koronie stadionu (w programie m.in. warsztaty edukacyjne, gry i zabawy, zajęcia pierwszej pomocy, darmowy poczęstunek: kiełbaska, grochówka, napój)
13.40 - oficjalne powitanie i przemówienia Gości (boisko główne)
14.00 - rozpoczęcie "Meczu, który się nie odbył": Gedania - Lechia Lwów
W przerwie spotkania zaplanowano między innymi konkurs rzutów karnych, loterię oraz wręczenie nagród dla najlepszych drużyn turnieju dziecięcego. 

Z okazji imprezy zaplanowano uruchomienie specjalnej linii tramwajowej. Przejazd będzie darmowy, a postoje zaplanowano na wszystkich przystankach na trasie Galeria Bałtycka - Traugutta oraz Dworzec Główny - Traugutta:

11:45 Galeria Bałtycka - 11:54 Traugutta
12:28 Dworzec Główny - 12:35 Traugutta 
13:07 Galeria Bałtycka - 13:16 Traugutta 
13:55 Dworzec Główny - 14:02 Traugutta 
14:34 Galeria Bałtycka - 14:43 Traugutta    

ZAPRASZAMY!