Uwaga! Impreza już się odbyła.

Memoriał Łukasza Chrzanowskiego - Zawody Wspinaczkowe dla dzieci

turniej

data 20 maja 2017 (sobota)
godzina 8:00
miejsce SP 27
adres Gdańsk, Srebrniki 10
bilety wstęp wolny
Patronat

Memoriał Łukasza Chrzanowskiego - Zawody Wspinaczkowe dla dzieci na czas to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku EUROPEJCZYK, które swoim zasięgiem obejmują całą Polskę. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Alpinizmu, partnerem jest BLOKFIT Gdańsk.Celem zawodów jest popularyzacja wspinaczki sportowej jako dyscypliny dla każdego. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy z Gdańska, Łodzi, Warszawy i innych dużych ośrodków wspinaczkowych z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw i Pucharu Polski.

W czasie trwania imprezy odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportowego dzieci Łukasz Chrzanowskiego. Łukasz Chrzanowski, pochodzący z Gdańska alpinista, zginął 13 października 2016 r. podczas wspinaczki na szczyt Shivling (6543 m) w Himalajach Gharwalu w Indiach. Zebrane środki utworzą stypendium sportowe "Sportowcy sportowcom".

Zapraszamy wszystkich adeptów wspinaczki - tych początkujących, jak i tych z osiągnięciami w tej dziedzinie sportu. Organizator przewiduje nagrody dla wszystkich uczestników!