Metro Opera Leśna Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ten musical ma już ponad 20 lat, a wciąż się nie zestarzał. W latach 90. historia młodych ludzi walczących o swoje marzenia otworzyła drogę do kariery takim artystom jak Edyta Górniak czy Robert Janowski. Dzisiaj za tymi marzeniami gonią kolejne pokolenia zdolnych tancerzy, aktorów i piosenkarzy. Pod koniec lipca będzie można ich zobaczyć w Operze Leśnej w Sopocie.

Relacja z imprezy

"Metro", które swoją prapremierę miało w styczniu 1991 roku jest dziełem znanego tandemu Janusz Józefowicz - Janusz Stokłosa. Ten pierwszy odpowiada za scenariusz, choreografię i reżyserię kultowego przedstawienia, drugi skomponował do niego muzykę.

Rok po pierwszym przedstawieniu musical doczekał się premiery w teatrze Minskoff na Broadwayu w Nowym Jorku. Przez kolejnych kilka lat zagrano blisko tysiąc przedstawień, które obejrzało niemal 1 mln widzów. Metra. Musical osiągnął jednak nie tylko sukces kasowy, ale także artystyczny.

Teraz "Metro" przyjedzie do Trójmiasta i 27 lipca zatrzyma się na stacji Opera Leśna w Sopocie. Zapowiada się fantastyczne, dwugodzinne widowisko przepełnione muzyką, śpiewem i tańcem na najwyższym poziomie. Bilety na musical zaczynają się już od 40 zł.

- Nieczęsto zdarza się, żeby w Trójmieście wystawiane były spektakle znane na całym świecie. Dlatego wymagają one odpowiedniej oprawy - przyznaje Robert Mojsiuszko, członek zarządu agencji Profispot, będącej organizatorem spektaklu. -

Nieprzypadkowo wybór padł na legendarną Operę Leśną, gdyż zależało nam aby spektakl był przygotowany na najwyższym światowym poziomie, ze szczególnym uwzględnieniem dźwięku i światła - przekonuje.

Musical "Metro" opowiada o grupie młodych artystów, którzy pełni marzeń i planów przyjeżdżają na casting do teatru. Niestety nie otrzymują angażu i muszą odejść z niczym. Niezrażeni takim obrotem sprawy postanawiają wystawić własne przedstawienie na jednej ze stacji tytułowego "Metra". Osiągają sukces. Tym razem to po nich upomina się teatr, który wcześniej ich odrzucił. Artyści stają przed dylematem, czy przyjąć ofertę i pójść za pieniędzmi, czy wytrwać w niezależności i pozostać wolnymi.


libretto i teksty piosenek - AGATA i MARYNA MIKLASZEWSKIE

muzyka - JANUSZ STOKŁOSA 

scenografia - JANUSZ SOSNOWSKI

dźwięk - JAROSŁAW REGULSKI, KRZYSZTOF JAROSZEWSKI

kostiumy - EWA KRAUZE i MAGDALENA MACIEJEWSKA

światło - MIECZYSŁAW KOZIOŁ

efekty laserowe - DANUTA BILIŃSKA


scenariusz, choreografia i reżyseria - JANUSZ JÓZEFOWICZ

prapremiera - 30.01.1991r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie
premiera w teatrze MINSKOFF na Broadwayu /USA/ 16.04.1992r.
do kwietnia 1998r. zagrano 950 przedstawień!

(...) To wielkie osiągnięcie polskiej kultury. Ci wspaniale utalentowani młodzi ludzie pojawili się w jednym z najsłynniejszych miejsc światowego teatru i zmusili amerykańską publiczność, by oklaskiwała ich stojąc. To wydarzenie ogromnej wagi.
 /Prof. Zbigniew Brzeziński - były doradca prezydenta USA/

(...) Musical "Metro" stał się pierwszym w Polsce - i jak dotąd jedynym - "kultowym" wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów. Ale produkcja "Metra" to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę. /Antena/

Czas trwania przedstawienia (z przerwą) - 135 min

Informacja o biletach

VIP 180 zł
I KAT 150 zł
II KAT 120 zł
III KAT 90 zł
IV KAT 60 zł
V KAT 40 zł