Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa - Helios na scenie Helios Forum Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa - Helios na scenie

Jedna z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata gra muzykę z Harryego Pottera, Gwiezdnych Wojen, E.T., Drakuli, Czarownic z Eastwick, Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki, Listy Schindlera i innych filmowych hitów kompozytora Johna Williamsa.

Między gwiazdy to koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje ze Georgeem Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Anne-Sophie Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, zostało na nowo zaaranżowane specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie mówi Anne-Sophie Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

Ten plenerowy koncert, zarejestrowany latem, w scenerii monachijskiego Königsplatz, poprowadził David Newman, amerykański dyrygent i także kompozytor muzyki filmowej (Epoka lodowcowa i in.).

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    32,90 zł
  • Przedsprzedaż
    25,90 - 29,90 zł
Cennik:
W dniu seansu: 32,90 zł
1-7 dni przed seansem: 29,90 zł
8 dni i więcej: 25,90 zł
Bilet grupowy: 25,90 zł