stat

Międzynarodowa Konferencja - Oblicza Dobrobytu. Współczesny kryzys

Powiślańska Szkoła Wyższa organizuje już XII edycję konferencji "Oblicza Dobrobytu. Współczesny kryzys". Cykliczne wydarzenie poświęcone jest dla naukowców, pracowników placówek medycznych, przedstawicieli świata biznesu i oczywiście- słuchaczy!

Wydarzenie poświęcone jest szerzeniu internacjonalizacji, wiedzy i edukacji.

Promuje zawody medyczne i biznes.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie organizatora:
KONFERENCJE PSW - Strona główna (powislanska.edu.pl)

Konferencja stanowi niezwykle ważne wydarzenie dla naszej Uczelni, będąc okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między wykładowcami oraz ekspertami z całego świata. XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Oblicza dobrobytu" pod hasłem Współczesne Kryzysy to wyjątkowe wydarzenie naukowe, które już po raz dwunasty gromadzi ekspertów, badaczy oraz przedstawicieli różnych dziedzin z całego świata. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 40 przedstawicieli z blisko 30 różnych państw, co daje wyjątkową okazję do wymiany poglądów oraz dyskusji na temat aktualnych wyzwań w zakresie dobrobytu społecznego, gospodarczego i politycznego.

Tegoroczna edycja konferencji poświęcona będzie analizie współczesnych kryzysów, w tym problemów związanych z globalnym ociepleniem, kryzysami finansowymi, migracją oraz innymi zagrożeniami wpływającymi na dobrobyt społeczeństw na całym świecie. Główne tematy konferencji obejmują analizę wpływu kryzysów na różne aspekty życia społecznego i gospodarczego, a także wypracowanie propozycji rozwiązań, które mogą pomóc w przeciwdziałaniu ich negatywnym skutkom.

Wydarzenie to stanowi platformę wymiany doświadczeń i wiedzy, promując interdyscyplinarne podejście do badań nad dobrobytem oraz kryzysami, które go kształtują.

Konferencja, poprzez prezentacje naukowe, panele dyskusyjne oraz warsztaty, umożliwia zacieśnianie międzynarodowej współpracy i budowanie sieci kontaktów między ekspertami z różnych zakątków świata.
Zgromadzimy około 100 uczestników z wielu krajów, w tym wykładowców, naukowców, studentów oraz przedstawicieli środowiska akademickiego i społecznego.

Program wydarzeń obejmuje zarówno część polskojęzyczną, jak i anglojęzyczną, co pozwoli na uczestnictwo jak największej liczby przedstawicieli świata nauki. 24 maja 2025 roku uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji swoich badań naukowych podczas paneli tematycznych, co sprzyja wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu międzynarodowej współpracy.

Zrzeszamy ekspertów nie tylko z Europy, ale z całego świata, w tym przedstawicieli środowisk medycznych, ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. International Week jest więc wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym, które nie tylko wzmacnia pozycję Gdańska jako miasta innowacyjnego, lecz także promuje współpracę między różnymi sektorami.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańsk - Aleksandra Dulkiewicz. Natomiast Patronat merytoryczny nad konferencją objęły takie instytucje jak: Szpital Copernicus Sp. z o.o., Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., Stowarzyszenie We!come oraz Klaster Logistyczno-Transportowy.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.