Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Szermierce Gdańska Szkoła Szermierki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Szermierce Opinie (3)

W dniach 1 i 2 grudnia 2012 roku w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 6 odbędą się XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Szermierce. Przez dwa dni o tytuł najlepszego szpadzisty, florecisty i szablisty rywalizować będą zawodnicy z Polski i Europy.

GCAC

w każdy poniedziałek (do 30.12), g. 18:00

Gdańsk,
Szermierka wywodzi się z czasów, kiedy to honor był wszystkim. Doznawszy obelgi lub urazy ze strony rywala, wyzywało się go na pojedynek. Pojedynek honorowy, bez oszukiwania, bez poniżania, bez pogrążania przeciwnika, gdyż takie praktyki były obce dżentelmenowi. Do rozstrzygania sporów wykorzystywano broń białą. Sekundanci i sędziowie czuwali nad tym, by walka prowadzona była w duchu czystej rywalizacji. Dzisiaj szermierka to przede wszystkim sport.

Sport bardzo specyficzny, bo czysty i wyjątkowo honorowy. Nieskalany dopingiem, ponieważ wymaga od zawodników cech, których farmaceutykami wykształcić się nie da. Mimo iż sama szermierka szybko ewoluuje i staje się coraz nowocześniejsza - zarówno pod względem technik walki, jak i wykorzystywanego sprzętu - to jednak chyba najbardziej ze wszystkich sportów nawiązuje do przeszłości i tradycji.Na zawody chcemy zaprosić wszystkich miłośników szermierki i sportowych emocji, których z pewnością nie zabraknie. Poza zmaganiami szermierzy sportowych dodatkową atrakcją dla widzów będzie pokaz walki długim mieczem w wykonaniu Fechtschule Gdańsk. Wstęp na mistrzostwa jest wolny.
W zawodach weteranów może wziąć udział każdy zawodnik lub amator, który ukończył 30 rok życia oraz zakończył członkostwo w kadrze narodowej minimum pięć lat przed datą startu w zawodach.
Program zawodów
Sobota, 1 grudnia 2012
10.00 - oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski
10.15 - szpada - początek eliminacji grupowych
14.00 - szpada - początek eliminacji bezpośredniej
17.30 - Pokaz Szlachetnej Sztuki Fechtunku Długim
Mieczem w wykonaniu Fechtschule Gdańsk
18.00 - szpada - początek walk finałowych

Niedziela, 2 grudnia 2012
10.00 - floret - początek eliminacji grupowych
14.00 - szabla - początek eliminacji grupowych
16.00 - zakończenie Mistrzostw Polski
Organizatorzy
Stowarzyszenie Polskich Weteranów Szermierki
Klub AZS AWFiS Sietom Gdańsk
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku
Gdańska Szkoła Floretu
Przyjaciele
Biuro Promocji Miasta Gdańska
Więcej informacji
Strona internetowa
www.fencing-oldboy.pl