Międzynarodowe Spotkania Z Kulturą Żydowską Krzywy Domek Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Międzynarodowe Spotkania Z Kulturą Żydowską Opinie (11)

Międzynarodowe Spotkania Z Kulturą Żydowską
„SOPOT 2007”


SUPER KONCERT : „WIECZÓR GWIAZD”
KROKE, DIVAHN (USA), TRÓJMIEJSKIE TRIO KLEZMERSKIE

Zespół Kroke - znany m.in. z Festiwali Kultury Żydowskiej w Krakowie, który swą karierę rozpoczął od wyjazdu na plan filmowy do Stevena Spielberga do Jerozolimy, gdzie członkowie zespołu mieli okazję spotkać się z ostatnimi żyjącymi jeszcze osobami uratowanymi przez Oscara Schindlera; od tamtej pory Kroke występuje z największymi artystami na świecie, w tym m.in. Peterem Gabrielem, Nigelem Kennedy, Edytą Geppert. Muzyka Kroke to „iście królewski dar losu” (Edyta Geppert)

Divahn - zespół pochodzi z USA i jest laureatem Jewish Music Awards. Często gości na antenie radiowej w USA, a także w MTV. Divahn tworzy pięć pań o niezwykłej urodzie, grających muzykę sefaradyjską i Środkowego Wschodu. Jedna z nich akompaniuje Christinie Aguilerze. Zespół Divahn nadał tradycyjnym żydowskim pieśniom wyrafinowaną harmonię i wprowadził nowe aranżacje, wykorzystując wiele różnych instrumentów, w tym m.in. tabla, wiolonczelę, rabel, skrzypce oraz dodał wokal w językach: hebrajskim, judeo-hiszpańskim, perskim, arabskim, aramejskim i tureckim. Liderka zespołu - Galeet ma irańsko-polskie korzenie i ta wizyta, będzie dla niej pierwszą wizytą w kraju swych przodków.

Koncert poprowadzi:
Trójmiejskie Trio Klezmerskie
- zespół młodych muzyków z Trojmiasta, który bardzo szybko zdobywa uznanie wśród publiczności. Lider zespołu: Paweł Nowak jest propagatorem muzyki akordeonowej, kompozytorem i kolekcjonerem akordeonów i instrumentów pokrewnych. W repertuarze mają muzykę klezmerską, bałkańską, folk słowiański, a także walce francuskie i tanga argentyńskie.

Na zakończenie wieczoru : niezwykła niespodzianka dla publiczności !!!!

Bilety w cenie 42 zł. do nabycia w kasie teatru "Atelier" im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Mamuszki 2 w Sopocie oraz w systemie ticket online.