Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Biblioteka Manhattan Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to upamiętnia urodziny Hansa Christiana Andersena i ustanowione zostało w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników.

wrz 15-16

czwartek - piątek, g. 09:00

Gdańsk,
Z tej okazji Biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Urodziny baśniopisarza świętować będziemy w Centrum Handlowym Manhattan w godzinach 11.00 - 16.00, a odbywać będą się pod hasłem "Z książką na start", czyli nowego programu Biblioteki skierowanego do dzieci do lat 6 (i ich opiekunów), którzy chcieliby rozpocząć magiczną przygodę z książką.

W urodzinowym programie m.in.: spotkanie z Andersenem, urodzinowa poczta Andersena, teatrzyk, rodzinna gra wielkoformatowa, Biblioturniej, baśniowa metamorfoza, konkurs na najciekawsze przebranie, fotbudka, warsztaty i zajęcia dla najmłodszych.

W czasie trwania wydarzenia opowiadać będziemy o programie "Z książką na start" realizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Fundację Metropolia Dzieci, a mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu oraz zaszczepienie w dzieciach nawyku czytania. Młody Czytelnik podczas pierwszej wizyty w jednej z filii WiMBP w Gdańsku otrzyma pakiet startowy, a w nim Kartę do Kultury (kartę biblioteczną), Paszport Biblioteczny (do zbierania pieczątek za każdym razem, gdy odwiedzi bibliotekę) oraz darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań. Gdy dziecko uzbiera 10 pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/bajkowe-urodziny-andersena

Czytaj także