Andrzej Chorosiński (Polska) - organy
Program koncertu:- J.S. Bach: Passacaglia c moll /BWV 582/
- Fryderyk Chopin: Etiuda es moll op. 10, nr 6, Polonez c moll op. 40, nr 2 / tr . E.Lemare/
- Charles Marie Widor: V Symfonia f moll Op. 42, nr 1
Allegro vivace,
Allegro cantabile,
Andantino quasi allegretto,
Adagio,
ToccataAndrzej Chorosiński naukę gry na organach rozpoczął w klasie prof. Stanisława Moźdźonka, w Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, które ukończył z wyróżnieniem w 1967 roku. W tym samym roku rozpoczął studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończone z wyróżnieniem w 1972 roku. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza. W 1972 roku uczestniczył w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Floor Peetersa w Belgii. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.
Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King's College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie czy Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą.
Nagrał ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł "Podwójnej Platynowej Płyty" płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu. Jest autorem licznych , autorskich transkrypcji utworów orkiestrowych na organy, m.in. utworów A. Vivaldiego, C. Saint Saensa, M. Rimskiego Korsakowa, M. Mussorgskiego, B. Smetany. Znaczące miejsce w działalności Andrzeja Chorosińskiego zajmuje praca pedagogiczna. W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów AMFC w Warszawie oraz na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu.
W latach 1987-1993 był prorektorem, a w latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA. Prowadził kursy mistrzowskie w Niemczech, Szwecji, Finlandii, USA, Japonii, Korei Płd. i Izraelu. Był też jurorem konkursów organowych we Francji, Niemczech i Polsce.