Miej więcej o sąsiadach - Zaproszenie na kolację Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Miej więcej o sąsiadach - Zaproszenie na kolację

Podczas tego listopadowego wieczoru podsumujemy nasze dotychczasowe działania, trwający od września cykl spotkań z kulturą tatarską, ukraińską i kaszubską, który miał na celu, abyśmy poznali bliżej swoje zwyczaje, pasje, kulturę, abyśmy dostrzegli ile mamy wspólnego i jak ciekawie się różnimy.

30 listopada urządzimy wielokulturową ucztę dla zmysłów: posłuchamy pięknych pieśni z różnych stron w wykonaniu grupy pieśniarek tradycyjnych, zaprezentujemy ciekawą wystawę zdjęć "Zaproszenie na kolację", pokażemy film z realizacji tego projektu i zaprosimy Państwa do wspólnego stołu, na którym staną tradycyjne przysmaki przygotowane przez Suzannę Izzetdinovą (Azima Tatarskie Przysmaki), Lilianę Antoniuk oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Paczewianki", które, ku naszej wielkiej radości, również będą obecne na spotkaniu.

Autorki o projektach:
Na czym polega projekt zdjęciowy "Zaproszenie na kolację". Wspólna kolacja to niezbędna część życia rodzinnego i towarzyskiego. Przy kolacji spotykamy się, rozmawiamy, wymieniamy wrażeniami i doświadczeniami, przyjemnie spędzamy czas. Kolacja - to także sposób na nowe znajomości, na poznanie nowych ludzi, na zbliżenie się do siebie. A zaproszenie na kolację do własnego domu jest symbolem zaufania i przyjaźni. Właśnie dlatego temat wspólnej kolacji został wybrany przez nas jako główna idea projektu. Idea otwartości na przyjaźń. Ta wystawa jest symbolicznym zaproszeniem wszystkich (niezależnie od narodowości, religii, pochodzenia itp.) do jednego wspólnego stołu, na jedną wspólną kolację. Chcemy podkreślić, że wszyscy jesteśmy ludźmi, wszyscy jesteśmy podobni, mimo naszych zewnętrznych różnic. Jesteśmy różnorodni, jednocześnie jesteśmy tacy sami i tak naprawdę mamy więcej wspólnego, niż nam się to czasami wydaje. Autorki projektu: Tatiana Gushchina i Julia Osokina.

Koordynatorka projektu zdjęciowego: Anna Fedas.
Fotograf: Julia Osokina.

Grupa Pieśniarek Tradycyjnych, to grupa kobiet spotykających się regularnie od roku 2018 w obecnym i poszerzonym o zaprzyjaźnione osoby składzie. Pieśniarki stworzyły zespół VATRA, który urodził się z miłości do śpiewu, natury i świata. Spotykamy się regularnie, aby ze sobą pobyć, pogadać, pośmiać się, ale przede wszystkim, aby wspólnie śpiewać.

Koło Gospodyń Wiejskich "Paczewianki", prezes Halina Miotk:
Założyłam koło po tym, jak zostałam sołtysem Paczewa. Chciałam zaktywizować kobiety w naszej wsi, zachęcić je do wspólnego działania i pokazania swoich talentów. Członkinie naszego koła są wspaniałe. Posiadają nie tylko talenty kulinarne - pięknie haftują, szydełkują. Przygotowujemy również przedstawienia i scenki kabaretowe.

Udział w spotkaniu z bezpłatną wejściówką, którą można odebrać w Oliwskim Ratuszu Kultury w biurze, w godzinach 9:00 - 16:00, ul. Opata J. Rybińskiego 25.

Zapraszamy, do miłego zobaczenia!

Informacja o biletach

Udział w spotkaniu z bezpłatną wejściówką, którą można odebrać w Oliwskim Ratuszu Kultury
w biurze, w godzinach 9:00 – 16:00, ul. Opata J. Rybińskiego 25.