stat
Impreza już się odbyła

Są takie miejsca, które sprzyjają relacjom lepiej od innych. Wybieramy je na miejsca do życia, myślimy o nich ze względu na dzieci albo swoich starszych rodziców. Jeździmy tam, gdy chcemy odpocząć lub spędzić czas wolny w miłej atmosferze, na wydarzeniach kulturalnych czy imprezach miejskich.

w każdy poniedziałek (do 25.11), g. 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą środę (do 11.12), g. 19:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Od czego to zależy? Kto ma na to wpływ? I dlaczego w tym procesie ważne są słowa Rewitalizacja - Partycypacja - Aktywizacja?

O tym, dlaczego to Mieszkańcy są ważni w naprawianiu miasta porozmawiamy na kolejnym SPOTkaj Cafe 15 marca w Domu Sąsiedzkim w Nowym Porcie.

Na spotkanie zapraszamy mieszkańców/nki Gdańska, animatorów i animatorki społecznych/e, urzędników/czki, radnych/e, działaczy/ki i aktywistów/ki. Wszystkich, którym zmiany w mieście nie są obojętne.

Będziemy wspólnie z naszymi ekspertkami i praktyczkami z dziedziny rewitalizacji zastanawiać się, dlaczego procesy rewitalizacji dzielnicy nie mogą przebiegać bez udziału w nich mieszkańców.
- Co zrobić, aby mieszkańcy chcieli brać w ich udział oraz jakie są korzyści dla lokalnych wspólnot w udziale w takich procesach?
- A co jest najbardziej zniechęcające?
- Jakie są różnice w podejściu do tych właśnie zagadnień w Gdyni i w Gdańsku?
To będzie wspaniała okazja do wymiany doświadczeń!

Spotkanie odbędzie się w Nowym Porcie - dzielnicy objętej Gminnym Programem Rewitalizacji, w której proces rewitalizacji już trwa. Zatem korzystając z okazji wyjdziemy na chwilę na zewnątrz by zaczerpnąć świeżego powietrza i przyjrzeć się z bliska efektom rewitalizacji.

Prowadzące:
Katarzyna Werner
- z wykształcenia magister politologii. Z doświadczenia animatorka społeczna. Na co dzień wspiera inicjatywy dzielnicowe pracując w Zespole Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego, w Biurze Rozwoju Gdańska - instytucji koordynującej wdrożenie rewitalizacji w Gdańsku.
Współpracuje od lat z gdańskim sektorem pozarządowym, a w szczególności z gdańskimi Domami i Klubami Sąsiedzkimi.

Projekty, które według niej mają największą moc w rewitalizacji społecznej, to inicjatywy podwórkowe podejmowane przez mieszkańców, wspieranych przez animatorki i animatorów społecznych.

Barbara Marchwicka - z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka. Z przekonania pracownik samorządowy. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji Gdynia OdNowa (https://lis.gdynia.pl/rewitalizacja-gdynia-odnowa).

W codziennej pracy łączy dziedziny projektowe i humanistykę: projektowanie skierowane na użytkownika (UX Design), placemaking, partycypacyjne modele zarządzania oraz doświadczenie pracy z lokalną społecznością. Od 2019 w dziale inwestycji LIS inkubuje model włączania użytkowników w proces projektowania i realizacji inwestycji rewitalizacyjnych. Od 2019 Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych.

---
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.

Więcej na https://fundacjarc.org.pl/miejsca-ktore-sprzyjaja-relacjom-dlaczego-mieszkancy-sa-wazni-w-naprawianiu-miasta-spotkaj-cafe/

Informacja o biletach