Miejsce: Biurko mistrza (cz. 1) - warsztaty z Grzebałkowską Muzeum Miasta Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Miejsce: Biurko mistrza (cz. 1) - warsztaty z Grzebałkowską

Druga część cyklu warsztatów pisarskich "Miejsce" to spotkania z wybitnymi twórczyniami i twórcami literatury, podczas których będziemy mogli otwarcie i szczerze porozmawiać o ograniczeniach, blokadach a także o twórczym paliwie.

Uczestnicy pierwszej części cyklu, a także wszyscy pasjonaci pisania i pisarstwa będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o tym, w jaki sposób pracuje Magdalena Grzebałkowska - polska reporterka literacka, autorka takich książek jak m.in. "Beksińscy - portret podwójny", "1945" oraz niezwykłej biografii jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku - "Komeda. Osobiste życie jazzu".

Magdalena, z zawodu archiwistka, opowie co nieco o pracy z materiałem dokumentalnym, o tym kiedy jest najlepszy moment na zaprzestanie kwerendy i rozpoczęcie pisania. Zapytamy ją też na pewno, kiedy wie że to co powstało jest dobre. Czy warto uczestniczyć w kursach pisania? Jakie zaskakujące umiejętności przydają się reportażyście? Czy - aby napisać dobrze - trzeba być pasjonatem opisywanej dziedziny?

Spotkanie poprowadzi Natalia Fiedorczuk-Cieślak.
Cykl realizowany w ramach "Projekt: Miasto 2019-2026"

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl, 58 66 936/937/938