Miejski Ogród - warsztat projektowy | warsztaty ekologiczne dla dorosłych | schronienie Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki) / Muzeum Narodowe w Gdańsku Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Miejski Ogród - warsztat projektowy | warsztaty ekologiczne dla dorosłych | schronienie

Zapraszamy na warsztaty, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące zakładania miejskich ogrodów przy domach jednorodzinnych oraz blokach i budynkach wielorodzinnych.

sie 22

poniedziałek, g. 17:00 - 20:00

Gdańsk,
Uczestnicy dowiedzą się, na co zwrócić uwagę, aby zaprojektować zieloną przestrzeń dostosowaną do lokalnych uwarunkowań oraz zmian klimatycznych.

W ramach warsztatu uczestnicy stworzą moodboard, czyli tablicę inspiracji miejskiego ogrodu przyjaznego naturze.

Warsztaty będą inspiracją do poszukiwania proekologicznych rozwiązań oraz zwrócą uwagę na zagadnienia związane z ochroną bioróżnorodności i zmianami klimatycznymi.

Promujemy ideę zero waste oraz postawy ekologiczne. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę i rękodzieło. Łączymy dzieci, młodzież i dorosłych z artyst(k)ami, twórczyniami i twórcami ludowymi oraz muzealni(cz)kami.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
- Prowadzenie warsztatów: Joanna Paniec - architektka krajobrazu.
- Warsztaty dla dorosłych.
- Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 12 71 wew. 105 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
- Czas trwania warsztatu: ok. 2,5 godz.
- Warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach projektu Schronienie klimat, migracje, dziedzictwo, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura, Działanie 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki.