stat
Impreza już się odbyła

Mikołajkowy Koncert Familijny Opinie (2)

muzyka poważna
Kup bilet
lis 23

sobota, g. 18:00

MIKOŁAJKOWY KONCERT FAMILIJNY

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa
CYKLE KONCERTOWE
Koncert familijny

Tegoroczny koncert mikołajkowy w Filharmonii Bałtyckiej wypełnią przeboje z filmów produkcji Walta Disneya, kolędy, pastorałki oraz utwory świąteczne, które przygotują nas na zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi słuchacze poznają zaczarowany świat muzyki improwizowanej, w której pełno jest spontaniczności.

Wykonawcy:
Martyna Ciok - wokal
Kamil Zięba - wokal
Michał Borowski - saksofon
Michał Załęski - fortepian
Rafał Różalski - kontrabas
Dawid Opaliński - perkusja
Jarosław Praszczałek - prowadzenie

-----

KAMIL ŁUKASZ ZIĘBA
Swoje pierwsze artystyczne kroki stawiał w Rzeszowskim Centrum Sztuki Wokalnej. Jako słuchacz tej szkoły zdobył wiele nagród na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach Piosenki. Jest finalistą Festiwalu "Droga do Gwiazd" w Sankt Petersburgu i Światowego Festiwalu "Carpathia" w Rzeszowie, laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej "Reflektor" w Koszalinie i Festiwalu Poezji Śpiewanej w Stargardzie Szczecińskim. Kolejnym i decydującym etapem jego podróży w świecie śpiewu i teatru była specjalność "MUSICAL" na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył w 2012 r.

Występował na deskach teatrów w całej Polsce. Swoją przygodę z musicalem rozpoczął w Rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, w spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza". Kreował główną rolę w musicalu "Wonderful Town" Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej. Współpracował z Teatrem Miejskim w Gdyni w spektaklu muzycznym "Słodkie Lata 20,30" i z Teatrem Muzycznym Tintilo w Warszawie. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i Warszawskiego Studia Accantus. Pracował również jako wykładowca Aktorstwa i Plastyki Ruchu w Gdyńskiej Szkole Artystycznej.
Od trzech lat jest solistą Warszawskiej Filharmonii Narodowej w programach edukacyjnych prezentowanych na terenie całego kraju. Obecnie można zobaczyć go w Sopockim Teatrze Atelier w spektaklach "Medea, moja Sympatia" i "Gołoledź", w spektaklach muzycznych oraz koncertach Teatru Nowa Scena w Bydgoszczy, oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym w spektaklu "Rodzina Addamsów".

MARTYNA CIOK
Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce na skrzypcach, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalnym, sekcja piosenki oraz LXXV L.O. im Jana III Sobieskiego w Warszawie. Była finalistką muzycznego programu telewizyjnego "Śpiewaj i Walcz". Występowała na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty 2010 r, a także była uczestniczką programu "The voice of Poland" w drużynie Andrzeja Piasecznego. Od 2012 roku pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako solistka rozrywkowa. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a wydziale wokalistyki estradowej. Od września Martynę można oglądać w programie "Mam talent" w TVN. "Śpiewaj i Walcz". Występowała na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty 2010 r, a także była uczestniczką programu "The voice of Poland" w drużynie Andrzeja Piasecznego. Od 2012 roku pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako solistka rozrywkowa. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na wydziale wokalistyki estradowej. Od września Martynę można oglądać w programie "Mam talent" w TVN.

JAROSŁAW PRASZCZAŁEK
Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog. Ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Szymona Kawalli. Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty, jak Colin Metters, Frank Cramer, Łukasz Borowicz i Paweł Kotla. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku. Jest dyrygentem Chóru Miasta Tarczyna oraz Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Współpracuje z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (m.in. przy realizacji opery G. Pucciniego Siostra Angelica), Teatrem Rozmaitości w Warszawie (spektakl Nietoperz), orkiestrą perkusyjną "Żyrardowskie Uderzenie" oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną. Dokonuje regularnie prawykonań utworów muzyki nowej (m.in. Nikolet Burzyńskiej, Marcina Łopackiego, Eunho Changa).

W 2014 roku w ramach programu "Scena Młodych" Warszawskiej Opery Kameralnej przygotował i poprowadził wieczór współczesnej opery kameralnej FuturOpera - jako autor projektu, kierownik muzyczny i dyrygent, podczas którego zaprezentowano trzy miniopery młodych kompozytorów: Wasserstimmen Dariusza Przybylskiego (polska premiera), Labirynt Orfeja Nikolet Burzyńskiej (prapremiera) oraz Three Tall Tales of Doctor Monsieur Façade Ryana Latimera (prapremiera).
Oprócz pracy dyrygenckiej zajmuje się także kompozycją, pisząc głównie muzykę filmową i teatralną. Jest również muzykiem instrumentalistą, improwizatorem, laureatem międzynarodowego konkursu improwizacji fortepianowej inspirowanej obrazem filmowym Transatlantyk Instant Composition Contest 2012. Od 2011 roku pracuje jako prelegent muzyczny w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie poprowadził już ponad 800 koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży popularyzujących wiedzę o muzyce.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15-45 zł
Bilety w cenie 15-45 zł.
W sprzedaży bilet rodzinny w cenie 85 zł do nabycia tylko w kasie biletowej.

Przeczytaj także