Mini Gdynia Open 2020 Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Mini Gdynia Open 2020

  • poniedziałek - czwartek, 24 - 27 lutego
  • Gdynia

Gdynia OPEN Festiwal to już VII edycja wydarzenia, które obejmuje dwa konkursy muzyczne: Mini Gdynia OPEN - konkurs o zasięgu wojewódzkim, stanowiący kwalifikacje do konkursu głównego, organizowany w dniach 24-27.02.2020 roku oraz konkurs główny - Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN, realizowany w dniach 30.06-5.07.2020.

Pierwsze dni obydwu wydarzeń poświęcone będą przesłuchaniom młodych wokalistów. Każdorazowo, weźmie w nich udział ok. 300 dzieci i młodzieży z całego kraju, w wieku od trzeciego do dwudziestego piątego roku życia śpiewający solo, w duetach lub w zespołach wokalnych, w podziale na kategorie wiekowe. Uczestnicy będą mieli możliwość wzajemnej integracji, wzięcia udziału w warsztatach muzycznych. Ostatniego dnia wydarzenia odbędzie się koncert galowy z udziałem wszystkich wyróżnionych przez jury artystów.

koncerty w Trójmieście


Festiwal realizowany jest w celu wspierania młodych talentów wokalnych a także promowania aktywności młodzieżowej. Biorą w niej udział wokaliści z całej Polski, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki. Poprzednie edycje Festiwalu cieszyły się ogromną popularnością, zarówno wśród występujących jak i widzów. Wydarzenie transmitowane było drogą internetową i oglądane przez rodziny i bliskich uczestników z całej Polski.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest muzyk i pedagog Elżbieta Cupiał - osoba posiadająca bogate doświadczenie artystyczne, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Do współpracy zaproszeni zostali cenieni w Polsce jurorzy i goście.