Main:
DJ DRY aka 3ST (Tresor HQ/Rampe D - Berlin)
Marcel Heese (True Spirit - Berlin)
Lars S (Don't break, resist! - Berlin)Essence (3miasto)
Fontanna: Disco/Italo/Funk Special!: Micromate (Meteosound), Luks (Comicstore), Kcr (S!te)
oraz: Quantum Mekk (Tribalis Totalis/Sfinks), SB (AOC/Sfinks)
wizuale: Yan
Wjazd: 10/15/20, po północy 15/20/25
6te Minimal Nation poświęcone jest najważniejszemu dla sceny techno europejskiemu miastu - otoczonemu aurą niezwykłości Berlinowi. Obok Detroit to najważniejsza kolebka muzyki zapoczątkowanej 20 lat temu przez Derricka Maya i Juana Atkinsa; mekka dla zjeżdżających z całego świata fanów odwiedzających w weekendy legendarnego Tresora i robiących zakupy w kultowym sklepie płytowym Hardwax... Aż trzech mieszkańców Berlina zagości tej nocy w Sfinksie. Kolejny - po Triasie (MN .01) i Baeksie (MN. 05) - reprezentant barw Rampe D, weteran ekipy Tresora DJ DRY (produkujący również jako 3ST) wsparty zostanie przez dwóch przedstawicieli młodej generacji - Marcela Heese'a i Larsa S.
Na fontannie zaś nieco odmiany stylistycznej - przez większość nocy posłuchać będzie można niezapomnianego italo disco z przełomu lat 70tych i 80tych, wzbogaconego o klasyczne, "czarne" elementy rodem z Nowego Yorku; wszystko to za sprawą trzech dj-ów: Micromate'a, Luksa i Kcr-a. Obok nich zaprezentują się sfinksowi rezydenci Quantum Mekk i SB.
Dj Dry aka 3ST (Tresor HQ/Rampe D - Berlin)
Nico Starke czyli Dj Dry urodził się w Berlinie Wschodnim w 1978 roku. Po upadku Muru, miasto przekształciło się w bastion kultury nowoczesnej i zaoferowało wielu młodym ludziom szanse przeżycia czegoś nowego; dla Nico były to narodziny kultury techno - już w wieku kilkunastu lat doświadczył swych pierwszych imprez i dał się pochlonąć wirowi tej kompletnie nowej muzyki i towarzyszącej jej atmosfery otwartości. Wkrótce później potanowił pójść w ślady nowej generacji Dj-ów, jakże odrębnych od rozpowszechnionego wówczas standardu "dyskotekowego prezentera"; w 1993 roku udało mu się zakupić sprzęt i pierwsze płyty. Wkrótce potem nadeszły pierwsze występy - początkowo w małych barach i klubach Berlina; jednocześnie obszar muzycznych zainteresowań Nico skupił się na muzyce Chicago, Detroit i Berlina. Kluczowe wpływy miały wytwórnie pochodzące właśnie z tych trzech miast - odpowiednio Relief, Underground Resistance i Basic Channel.
W 1994 Dry poznał swego wieloletniego przyjaciela i współpracownika Dj-a Dasha. Szybko zorientowali się, iż nadają na tej samej częstotliwości - zarówno muzycznie jak i osobowościowo. W 1995 rozpoczął się ich kontakt ze świeżo utworzoną w ramach dzialałności Tresora drużyną Headquarters (wkrótce później wraz z Dashem stanęli na jej czele). Bez wątpliwości okres ten wywarł olbrzymi wpływ na dalszą karierę Nico. Ta bardzo specyficzna ideologia i jedyne w swoim rodzaju podejście do muzyki techno związane z kombinatem Tresora stałą się jego życiową filozofią i wraz z grupą podobnie myślących ludzi (Trias, Hendrix, Luke, Baeks, Kriek, Mack, Stassy...) stworzyli rdzeń Tresora, który nadawał ton berlińskiej scenie przez ostatnie 12 Bezkompromisowy, ale zawsze z dozą rezerwy i szacunku Dry przebył długą drogę przez boom klabingowej dżungli w drugiej połowie lat 90tych, nigdy nie ulegając przemijającym modom i trendom. W 1999 roku rozpoczął pracę w biurze Tresora (sekcja wytwórni); obecnie jednak pracuje w stworzonej przez Gerharda Behlesa (ex-Monolake) firmie Ableton, której najbardziej znany produkt - program komputerowy Ableton Live! zrewolucjonizował świat nowoczesnej muzyki elektronicznej.
Dry to jednak nie tylko dj; od roku 1995 produkuje muzykę używając pseudonimu 3ST. Zaczynał od prostych trackerów Atari, później dołączając do nich stopniowo syntezatory analogowe i automaty perkusyjne. Jego pierwsze produkcje ukazały się na rynku w roku 1996; w 1998 jego utwór wydany został nakładem Tresora po raz pierwszy; ostatecznie rok 1999 przyniósł rozpoczęcie własnego labelu Rampe D, który okazał się być platformą dla produkcji Nico, Dasha oraz ich przyjaciół (Trias, Baeks, Stewart Walker, Julien & Gonzague...). Z upływem lat Rampe D stało się bardzo szanowaną wytwórnią i - choć nieco przycichło w ostatnim czasie - nadal pełni bardzo ważną rolę w muzycznym krajobrazie Berlina.
Dry ma za sobą 12-letnią karierę, w trakcie której zwiedził niemal wszystkie kraje Europy. Znany jest ze swego talentu do łączenia swych muzycznych korzeni z nowymi wpływami; w połączeniu z wyśmienitymi umiejętnościami technicznymi każdy jego set jest głeboką i intensywną podróżą przez uniwersum muzyki techno. Obecnie sporo czasu zajmuje mu praca dla Abletona; nadal (12 rok!) jest rezydentem Tresora w jego odrodzonej lokalizacji, gdzie gra co miesiąc. Choć jego producencka kariera nieco ucichła, od pewnego czasu wspólnie z Dashem po cichu mówią wypuszczenie na rynek swojego pierwszego wspólnego albumu. Nakładem Rampe D, Tresora czy może jeszcze innej wytwórni? Na to pytanie nie potrafią jeszcze odpowiedzieć.
Marcel HeeseMarcel Heese urodził się w 1983; dorastał w niewielkim miasteczku w okolicach Berlina. Na muzykę techno trafił stosunkowo późno - dopiero w roku 2000, początkowo był to zdecydowanie mainstream. Na "właściwe" techno trafił za sprawą występu legendarnego The Advent; zainspirowany jego setem sprawił sobie pierwsze płyty. Występ Surgeona w dniu 12 urodzin Tresora popchnął jego zainteresowania w stronę muzyki z Birmingham. Chociaż wczesne zakupy płytowe obejmowały wyłącznie straight-forward techno, szybko obudził w sobie zainteresowanie znacznie większą ilością stylów muzycznych. Detroit, acid house, IDM, ambient, industrial, Chicago, dubstep i breakcore - ślady wszystkich tych stylistyk usłyszeć można w setach Marcela. Co ciekawe, przez długi czas zbierał płyty wyłącznie w celach home-listening; dopiero z czasem wpadł na pomysł wykorzystania ich w nieco bardziej efektowny sposób. Kilka miesięcy treningu zaowocowało pierwszymi występami w niemieckich klubach, m.in. Tresor, Ruderclub, Subversiv, Kiki Blofeld... Od pewnego czasu związany jest z ekipą True Spirit zrzeszającą młodych berlińskich dj-ów skupionych wokół środowiska Tresora.
Ostatnimi czasy jego mixy często opierają się na deep house'ach z Detroit; nadal mocne są też inspiracje sceną Birmingham. Potrafi jednak zaskoczyć prezentując znienacka dubstepowe nowości z Planet Mu czy ostro pojechany breakcore w stylu Venetian Snares... Ograniczeń gatunowyc brak, o ile ma się do czynienia z dobrą muzyką.
Ulubieni artyści/wytwórnie: Downwards, Counterbalance, Axis, Warp, Tresor, Planet Mu, Token, Transmat, FXHE, Basic Channel / Maurizio, Styrax Leaves, Redshape, Bitstream, Robert Hood, Planetary Assault Systems, Jamal Moss aka Hieroglyphic Being, Drexciya, Terrence Dixon, Counterpart, Deepchord
Lars SZdeklarowany przeciwnik mówienia o sobie jako wyznawca filozofii wczesnego Underground Resistance. Podobnie jak Marcel związany z ekipą True Spirit. Sam o sobie mówi tylko tyle iż grywa w berlińskich klubach od 2000 roku; do swoich głównych inspiracji zalicza: Underground Resistance, Red Planet, Tresor, Axis, Purpose Maker, M-Plant, FXHE, Sonic Mind, Echoplex, Surgeon, James Ruskin, Pacou.