Mistrzostwa Polski w rugby na plaży - Memoriał Edwarda Hodury Plaża Sopot Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Mistrzostwa Polski w rugby na plaży - Memoriał Edwarda Hodury

W dniach 8-9 sierpnia w Sopocie odbędzie się XXIII memoriał Edwarda Hodury w randze Mistrzostw Polski oraz otwarty turniej Sopot Beach Rugby. Stolica nadmorskiej Polski będzie gościła 40 drużyn z całego kraju. O medale ze złotego kruszcu będą rywalizowały kobiety i mężczyźni.

Tradycją ostatnich edycji jest już mecz gwiazd, w którym wystąpili do tej pory m.in. Jacek Karnowski, Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Marcin Stefański oraz Grzegorz Kacała. Jarosław Hodura, który jest pomysłodawcą oraz głównym organizatorem będzie chciał podtrzymać taką formę zabawy i promocji dyscypliny. Współorganizatorem jest Polski Związek Rugby.

Mistrzostwa Polski w rugby na plaży organizowane są w Sopocie od 3 lat z rzędu. W pierwszej edycji udział wzięło 27 zespołów, w drugiej już 34. Obecnie do rywalizacji zgłosiło się aż 40 drużyn! Rosnąca skokowo ilość drużyn świadczy nie tylko o randze turnieju, ale również o coraz większej popularności rugby w Polsce.

Organizujemy największy aktualnie w Polsce turniej rugby na plaży, który gromadzi ok. 500 uczestników. Sopot kojarzy się wszystkim, jako kurort przyjazny turystom oraz sportowcom, dlatego tak chętnie jest odwiedzany również przez środowisko rugby. Zawody odbędą się przy samym molo. Rozstawiamy trybuny, które będą wyznaczały dwa boiska. W sobotę turniej eliminacyjny zaczyna się od godziny 12.00. W niedzielę finały od 11.00, a mecze o medale rozpoczną się około 15.00. Zanim to nastąpi, chcemy aby w "touch rugby" zagrali zaproszeni przez nas goście. Również w tym roku promujemy zdrowy, czysty sport bez dopingu pod hasłem "I play fair", a także edukację ekologiczną związaną z gospodarką odpadami - przyznaje Jarosław Hodura.

Czytaj także