Mistrzostwa Świata w Półmaratonie IAAF 2020 Plaża Gdynia Śródmieście Gdynia Sprawdź!
stat

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie IAAF 2020 Opinie (2)

Mistrzostwa Świata w półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku.

Mistrzostwa Świata to wyjątkowe wydarzenie. Do Gdyni przyjadą najlepsi biegacze długodystansowi na świecie, a wraz z nimi także tysiące amatorów. W biegu masowym spodziewamy się nawet 20 tysięcy uczestników - mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Wzdłuż plaży Gdynia Śródmieście zostanie ułożona specjalna, utwardzona droga. Wybudowane zostaną także trybuny dla około 3 tysięcy widzów. Ostatnie 100 metrów zawodnicy przebiegną po pięknym, turkusowym dywanie przy akompaniamencie głośnej muzyki, a ostatni kilometr Bulwarem Nadmorskim.

Projekt mety przygotowała agencja Sport Evolution, która odpowiada za organizację corocznego Gdynia Półmaratonu.

- Dla tych wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać Mistrzostw Świata w półmaratonie w Polsce, mamy dobrą wiadomość. Przedsmak tych wielkich emocji będziecie mogli poczuć już 17 marca. Wspólnie z władzami miasta podjęliśmy decyzję, że Gdynia Półmaraton 2019 będzie próbą generalną przed Mistrzostwami Świata. W związku z tym uczestnicy naszej imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję przetestować nową trasę, na której odbędzie się walka o tytuł mistrzowski, ale także doświadczyć wielkich emocji na finiszu, bo metę Gdynia Półmaratonu 2019 przenosimy na plażę miejską - mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    180 zł

Gdańskie Biegi Leśne - etap 3

lip 4

sobota, g. 10:00 - 15:30

Gdańsk, Podleśna Polana