Zapraszamy na Mistrzostwa w Potyczkach Językowych. Zamiast olimpiady - Mistrzostwa Polski w Potyczkach Językowych. Nie ma igrzysk w tym roku? Zrobimy swoje! Zamiast Tokio - Zoom. Zamiast sportu słowa, angielski i rywalizacja w rozmowie.
Jeśli tęsknicie do zaciętej rywalizacji, uwielbiacie adrenalinę i drabinki turniejowe, a odwołanie tegorocznej olimpiady w Tokio przyprawiło Was o depresję, nie martwcie się więcej. Gdańska firma szkoleniowa Language Extreme organizuje igrzyska w zastępstwie, czyli wydarzenie zamiast olimpiady. Mistrzostwa Polski w Potyczkach Językowych to z jednej strony ambitny sprawdzian kompetencji, a z drugiej świetny sposób na kreatywne wykorzystanie narzędzi do zdalnej komunikacji.
Zawody mają formułę turniejową. Na początku nauczyciele Language Extreme sprawdzą umiejętności uczestników, aby przypisać ich do odpowiednich poziomów rozgrywek. Potem uczestnicy zostaną podzieleni na czteroosobowe grupy w drodze losowania. W każdej grupie wezmą udział w potyczkach każdy z każdym. Dwoje najlepszych z każdej grupy awansuje do ćwierćfinału. Dalej do półfinału i finału awansuje zwycięzca (lub zwyciężczyni). Oprócz finału na każdym poziomie rozgrywek odbędzie się też pojedynek o trzecie miejsce.
Każdy z olimpijczyków weźmie więc udział w kilku potyczkach od 3 do 6, w zależności od tego, jak daleko zajdzie. W każdej z nich jego postawa i postawa konkurentów zostaną ocenione przez sędziów-nauczycieli. Reguły rywalizacji i konkretne zadania są ciekawe. Organizatorzy przygotowali też specjalny plan treningowy ebook szkoleniowy pod tytułem Jak wygrywać w potyczkach językowych po angielsku?.
Lekcje-potyczki odbywają się w wideokomunikatorze (Zoom, Skype, Webex, itp.). Dla wszystkich, którzy uczą się angielskiego i chcieliby sprawdzić się lub poćwiczyć z ekspertami w wesołej formule. Dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Turniej rozpoczyna się 16 listopada i potrwa kilkanaście dni (w zależności od liczby uczestników). Terminarz turnieju zostanie ogłoszony po losowaniu składów grup.
Cel charytatywny: 10% przychodu z wydarzenia trafia do gdańskiej fundacji Ja też!, która pomaga osobom cierpiącym na zaburzenia rozwoju.Organizator: Language Extreme, firma szkoleniowa z Gdańska