Miuosh x Zespół Śląsk - "Pieśni Współczesne" Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat

Miuosh x Zespół Śląsk - "Pieśni Współczesne" Opinie (1)

  • sobota - niedziela, 22 - 23 kwietnia 2023, godz. 20:30
  • Lokalizacja
  • Bilety
    199 - 269
    Kup bilet

Pierwsza trasa projektu MIUOSH x Zespół Śląsk "Pieśni Współczesne" okazała się wielkim sukcesem, a Artyści wyprzedali wszystkie koncerty. W odpowiedzi na prośby fanów, muzycy znów ponownie zagrają przed publicznością. Przyszłej wiosny odwiedzą więcej miast m.in.: Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań i Bielsko-Białą. Bilety na Drugą Trasę Miuosha i Zespołu Śląsk dostępne.

W czasie koncertów swoje premiery będzie miało kilka nowych przygotowanych przez Artystów utworów.

hip-hop - koncerty w Trójmieście


O projekcie ,,Pieśni współczesne"
"Pieśni współczesne" to projekt, jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było - nie tylko ze względu na liczbę zaangażowanych artystów, ale także przełomowe podejście do tradycji. Pieśni zawarte na krążku na nowo tworzą bowiem opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. Każdy utwór śmiało czerpie z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru.

Historia projektu ma swoje źródło w 2019 roku, gdy Miuosh zaprosił Zespół Śląsk do udziału w koncercie Scenozstąpienie. Wtedy przed 43-tysięczną publicznością zgromadzoną na Stadionie Śląskim raper i producent zaprezentował się z ponad stuosobową ekipą Zespołu Śląsk, co dało niezwykły efekt. Kolejne miesiące przyniosły nowe kooperacje, które zrodziły ideę nadania utworom z repertuaru zespołu bardziej współczesnego charakteru. Miuosh, autor muzyki i tekstów, zdecydował się zaprosić do pracy nad wydawnictwem także licznych wokalistów, którzy dodali do stworzonych przez niego utworów własnego, niepowtarzalnego brzmienia.
Kup bilet
mar 27

poniedziałek, g. 20:30

Gdynia,

 (10 opinii)

pop
Kup bilet
kwi 28

piątek, g. 20:00

Gdańsk,