stat
Impreza już się odbyła
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
sty 15

środa, g. 18:00

bilety 39,90 zł
przedsprzedaż 29,90-37,90 zł
Serdecznie zapraszamy do KinoPortu na projekcje zestawu trzech polskich filmów krótkometrażowych. Ich twórcami są młodzi reżyserzy związani ze Studiem Munka. Filmy prezentowane były na festiwalach filmowych, gdzie zdobyły uznanie krytyków i przychylność widzów.

Harmonogram projekcji:
23 stycznia 2018, godz. 19.50
31 stycznia 2018, godz. 18.00

TOTALNA HARMONIA
2017 | 31' | Polska | reż. Roman Jarosz

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych

Adam (42) jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Jego żona Ewa jest solistką i gra pierwsze skrzypce. Podczas koncertu Adam dostaje zawału serca i staje przed sądem ostatecznym...

WIĘZI
2016 | 18' | Polska | reż. Zofia Kowalewska

Krakowski Festiwal Filmowy (2016) – Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-mobile Nowe Horyzonty (2016) – 3. nagroda w konkursie polskich filmów krótkometrażowych

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

">https://


JERRY
2017 | 26' | Polska | reż. Roman Przylipiak

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych

Napiętnowany przez otoczenie oszust obdarzony niezwykłym darem - główny bohater filmu jest postacią niejednoznaczną. Niektórym pomaga, inni twierdzą, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią... psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce?

Twórcy:

Roman Jarosz (ur. 1969) – absolwent Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji, a po wielu latach Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Wajda School w Warszawie. Pracował w reklamie, kinie i dystrybucji filmowej. Od 2011 r. jest producentem filmów: „Płynące wieżowce” reż. Tomasz Wasilewski, „Basen” reż. Krzysztof Pawłowski (producent wykonawczy, short), „Dzikie róże” reż. Anna Jadowska i „Człowiek z magicznym pudełkiem” reż. Bodo Kox.

Zofia Kowalewska (ur. 1995) – studiuje reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwentka programu Matury Międzynarodowej IB w II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. W klasie maturalnej rozpoczęła pracę nad filmem dokumentalnym „Więzi”. Zrealizowała dotychczas dwa filmy szkolne: etiudę fabularną „Miśka” i dokument „Kochanie”.

Roman Przylipiak (ur. 1973) – absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz reżyserii Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Studiował także m.in. na Wydziale Fotografii Profesjonalnej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestnik specjalnego programu i warsztatów Instytutu Goethego, w którym 33 reżyserów z dziesięciu krajów realizowało filmy dokumentalne i fabularne według własnych scenariuszy pod okiem m.in. Marcela Łozińskiego. Wykładowca m. in. na warsztatach młodzieżowych ,,Sztuka Wyboru” współorganizowanych przez festiwal Camerimage w Bydgoszczy oraz kursach i warsztatach profesjonalnych dla scenarzystów storylab.pro. Realizuje krótkie metraże fabularne, dokumentalne i teledyski. Współpracuje z kilkoma teatrami (Studio w Warszawie, PWST w Krakowie) przy tworzeniu wizualizacji i scen fabularnych do spektakli. Zajmuje się też fotografią, ma na koncie kilka wystaw zbiorowych.