stat
Impreza już się odbyła

Młode kino | Zestaw filmów krótkometrażowych

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
Serdecznie zapraszamy do KinoPortu na projekcje zestawu trzech polskich filmów krótkometrażowych. Ich twórcami są młodzi reżyserzy związani ze Studiem Munka. Filmy prezentowane były na festiwalach filmowych, gdzie zdobyły uznanie krytyków i przychylność widzów.

Harmonogram projekcji:
23 stycznia 2018, godz. 19.50
31 stycznia 2018, godz. 18.00

TOTALNA HARMONIA
2017 | 31' | Polska | reż. Roman Jarosz

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych

Adam (42) jest kontrabasistą w orkiestrze symfonicznej. Jego żona Ewa jest solistką i gra pierwsze skrzypce. Podczas koncertu Adam dostaje zawału serca i staje przed sądem ostatecznym...

WIĘZI
2016 | 18' | Polska | reż. Zofia Kowalewska

Krakowski Festiwal Filmowy (2016) – Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-mobile Nowe Horyzonty (2016) – 3. nagroda w konkursie polskich filmów krótkometrażowych

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

">https://


JERRY
2017 | 26' | Polska | reż. Roman Przylipiak

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017) – udział w konkursie filmów krótkometrażowych

Napiętnowany przez otoczenie oszust obdarzony niezwykłym darem - główny bohater filmu jest postacią niejednoznaczną. Niektórym pomaga, inni twierdzą, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią... psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce?

Twórcy:

Roman Jarosz (ur. 1969) – absolwent Uniwersytetu w Aberdeen w Szkocji, a po wielu latach Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Wajda School w Warszawie. Pracował w reklamie, kinie i dystrybucji filmowej. Od 2011 r. jest producentem filmów: „Płynące wieżowce” reż. Tomasz Wasilewski, „Basen” reż. Krzysztof Pawłowski (producent wykonawczy, short), „Dzikie róże” reż. Anna Jadowska i „Człowiek z magicznym pudełkiem” reż. Bodo Kox.

Zofia Kowalewska (ur. 1995) – studiuje reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwentka programu Matury Międzynarodowej IB w II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. W klasie maturalnej rozpoczęła pracę nad filmem dokumentalnym „Więzi”. Zrealizowała dotychczas dwa filmy szkolne: etiudę fabularną „Miśka” i dokument „Kochanie”.

Roman Przylipiak (ur. 1973) – absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz reżyserii Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Studiował także m.in. na Wydziale Fotografii Profesjonalnej w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestnik specjalnego programu i warsztatów Instytutu Goethego, w którym 33 reżyserów z dziesięciu krajów realizowało filmy dokumentalne i fabularne według własnych scenariuszy pod okiem m.in. Marcela Łozińskiego. Wykładowca m. in. na warsztatach młodzieżowych ,,Sztuka Wyboru” współorganizowanych przez festiwal Camerimage w Bydgoszczy oraz kursach i warsztatach profesjonalnych dla scenarzystów storylab.pro. Realizuje krótkie metraże fabularne, dokumentalne i teledyski. Współpracuje z kilkoma teatrami (Studio w Warszawie, PWST w Krakowie) przy tworzeniu wizualizacji i scen fabularnych do spektakli. Zajmuje się też fotografią, ma na koncie kilka wystaw zbiorowych.